Juventus U23 1:0 FeralpiSalo. Bramka Ake dała cenne trzy punkty

Czy Talenty Z U23 Zasila Pierwszy Zespol Juventusu

Po dość kiepskich dwóch ostatnich meczach, pierwszy zremisowanym 1:1 z Pergolettese i drugim przegranym 0:2 z Pro Vercelli, drużyna Juventusu U23 stanęła przed kolejnym wyzwaniem. Tym razem podejmowała u siebie zespół FeralpiSalo, który jest wyżej notowany niż Bianconeri.

Na szczęście młodzi zawodnicy Juventusu nie przestraszyli się silniejszego rywala i od samego początku dzielnie walczyli o swoje. Bojowe podejście przyniosło skutki w 33. minucie, kiedy to piłkę w siatce umieścił Marley Ake i dał Bianconerim prowadzenie 1:0. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, a gracze Juventusu zeszli do szatni w lepszych nastrojach. W drugiej połowie nadal toczyła się walka, a goście usilnie próbowali doprowadzić do wyrównania, wprowadzając kilka korekt w składzie. Na szczęście to im się nie udało i ostatecznie to Juventus U23 zwyciężył, i awansował na 6 miejsce w tabeli Serie C.

Juventus U23 (4-2-3-1): Israel; Leo, De Winter (38′ Riccio), Poli, Anzolin; Zuelli, Miretti; Akè (85′ Barbieri), Soulè (64′ Compagnon), Iocolano (85′ Sekulov); Brighenti (64′ Cudrig)

FeralpiSalo: De Lucia, Bergonzi, Pisano, Bacchetti (84′ Salines), Di Molfetta (78′ Miracoli), Spagnoli (64′ Luppi), Guerra, Corrado, Carraro, Libera Hergheligiu (78′ Castorani), Balestrero (46′ Guidetti).