Giana Erminio 2:0 Juventus U23. Zaskakująca porażka z niżej notowanym rywalem

Po dwóch dobrych meczach, które przyniosły zwycięstwo z FeralpiSalo i zwycięstwo z Treistiną, zawodnicy Juventusu U23 przystępowali w dobrych nastrojach do meczu z niżej notowanym zespołem Giana Erminio. Niestety pomimo znacznej różnicy klas to gospodarze zwyciężyli i zdobyli trzy punkty. Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła nam szczególnych emocji, a zawodnicy obu drużyn musieli zadowolić się bezbramkowym remisem. Emocje wzrosły w 47. minucie, kiedy to bramkę na 1:0 dla Giana Erminio strzelił Andrea Tremolada. Juventus U23 próbował doprowadzić do wyrównania, ale niestety w 65. minucie drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Michele D’Ausilio. Bianconeri byli widocznie załamani dwoma bramkami straty, a frustracja dała się we znaki Tommaso Barbieriemu, który otrzymał czerwoną kartkę w 71. minucie i osłabił swoją drużynę. Niestety do końca wynik się już nie zmienił i to Giana Erminio wyszła zwycięsko z tego pojedynku.

Juventus U23 zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli Serie C, mając na koncie 32 punkty zdobyte w 24 meczach. Następny mecz rozegrają 13 lutego, a ich przeciwnikiem będzie Mantova.

Juventus U23 (4-2-3-1): Israel – Leo, Riccio, Stramaccioni (67′ Poli), Barbieri – Leone (62′ Zuelli), Miretti – Compagnon (62′ Cudrig), Soulé (68′ Sekulov), Iocolano (82′ Palumbo) – Brighenti

Giana Erminio (4-3-3): Zanellati – Perico (46′ Pinto), Bonalumi, Magli, Colombini – Acella (60′ Magri), Ferrari, Panatti – Tremolada (74′ Carminati), Corti N. (61′ Corti A.) – Vono (19′ D’Ausilio)