Villarreal – Juventus 1:1 (0:1). Remis bez wskazania po żywym meczu

Grafika Meczowa Juvepoland Liga Mistrzow Villarreal Juventus

Kibice zgromadzeni na Estadio de la Ceramica i przed odbiornikami obejrzeli dziś niezłe spotkanie ze sporą ilością taktycznych smaczków, po którym sprawa awansu do ćwierćfinału jest szeroko otwarta.

Juventus zanotował wymarzone otwarcie tego meczu – nie minęła minuta, gdy Danilo po przechwycie w środku pola posłał górne podanie do wbiegającego między obrońców Vlahovicia, który przyjął sobie piłkę i precyzyjnym uderzeniem prawą nogą pokonał Rullego. Bianconeri po objęciu prowadzenia oddali inicjatywę gospodarzom, którzy byli bliscy wyrównania – najpierw Lo Celso w świetnej sytuacji trafił w słupek, po chwili Danilo i Szczęsny do spółki zatrzymali sprytne uderzenie Danjumy piętą. W ostatniej fazie pierwszej połowy podopieczni Allegriego wrócili do gry, swoje szanse mieli McKennie i Morata, ale wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

W przerwie Bonucci zmienił Alexa Sandro, a Juventus dobrze wszedł w drugą połowę. W pierwszych minutach po wznowieniu Bianconeri kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, a Morata zmarnował dobrą sytuację po podaniu McKenniego. W 66. minucie gospodarze wyrównali – Capoue posłał podanie prostopadłe do Parejo, który uciekł Rabiotowi i z bliskiej odległości pokonał Szczęsnego. Allegri wprowadził do gry Arthura w miejsce Locatellego, a w kolejnych minutach oglądaliśmy dwa brzydkie starcia – najpierw Rabiot dostał żółtą kartkę za wejście w kolano Chukwueze, kilka minut wcześniej McKennie doznał kontuzji kostki po starciu z Estupinanem. Przed końcem meczu drugi celny strzał oddał jeszcze Vlahović, ale Rulli zachował czujność i wynik nie uległ już zmianie.

Porzucenie zasady o bramkach na wyjeździe oznacza, że przed rewanżem obie strony mogą mieć duże nadzieje na awans. Zanim podejdziemy jednak do meczu decydującego o awansie do ćwierćfinału, Juventus rozegra kilka meczów na krajowym podwórku – już w sobotę wyjazdowe starcie z Empoli.

Villarreal – Juventus 1:1 (0:1)
66′ Parejo (asysta Capoue) – 1′ Vlahović (asysta Danilo)

Juventus (4-4-2): Szczęsny – De Sciglio (87′ Pellegrini), Danilo, de Ligt, Alex Sandro (46′ Bonucci) – Cuadrado, Locatelli (71′ Arthur), Rabiot, McKennie (81′ Zakaria) – Vlahović, Morata

Villarreal (4-4-2): Rulli – Foyth, Albiol, Torres, Pedraza (79′ Estupinan) – Chukwueze (90′ Pino), Capoue, Parejo, Moreno (79′ Trigueros) – Lo Celso, Danjuma (90′ Dia)

Żółte kartki: 73′ Rulli – 73′ Rabiot