Empoli Ladies 2:1 Juventus Women. Pierwsza porażka w tym sezonie stała się faktem

Juventus Women Druzyna Kobiet

W niedzielne popołudnie zawodniczki Juventus Women rozgrywały ligowy mecz przeciwko Empoli Ladies, które nie jest obecnie w najlepszej formie. Mimo wszystko to piłkarki gospodarzy zadały dwa szybkie ciosy, które zszokowały Bianconere. Pierwsza bramka dla Empoli padła już w 9. minucie za sprawą strzału Valerii Monterubbiano, a 6 minut później prowadzenie na 2:0 podwyższyła Cecilia Prugna. Niestety w pierwszej połowie zawodniczki Starej Damy nie były w stanie odpowiedzieć na dobrą grę przeciwniczek.

Druga połowa rozpoczęła się od przeprowadzenia serii zmian, które przyniosły efekty dopiero w 77. minucie, kiedy to Lisa Boattin zdobyła bramkę kontaktową. W 80. minucie do rzutu karnego podeszła Cristiana Girelli, jednak nie udało jej się go wykorzystać i ostatecznie to Empoli Ladies wyszły zwycięsko z tego pojedynku.

Juventus Women (4-3-3): Peyraud-Magnin – Hyyrynen (67′ Lenzini), Gama, Sembrant, Nilden (56′ Boattin) – Caruso, Rosucci (46′ Pedersen), Grosso (67′ Bonfantini) – Hurtig (46′ Bonansea), Girelli, Cernoia

Empoli (3-5-2): Capelletti – Mella, Maia, Knol – Oliviero, Cinotti, Bellucci, Prugna, Monterubbiano (86′ Silvioni) – Nocchi (75′ Bragonzi), Domping (90′ De Rita)