Juventus Women 2:1 Olimpique Lyon. Bianconere bliżej półfinału Ligi Mistrzów Kobiet

Juventus Women Druzyna Kobiet

Zawodniczki Juventus Women rozgrywały wczoraj bardzo ważny mecz przeciwko Olimpique Lyon. Był to pierwszy z dwóch ćwierćfinałów Ligi Mistrzów Kobiet. Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla naszych piłkarek, bowiem już w 8. minucie bramkę dla Lyonu zdobyła Catarina Macario. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie i to goście schodzili do szatni w lepszych nastrojach. Druga połowa rozpoczęła się dość spokojnie, jednak w 62. minucie czerwoną kartkę otrzymała Ellie Carpenter i od tego momentu Juventus Women grały w przewadze jednej zawodniczki. Na efekty tych wydarzeń nie trzeba było długo czekać, bo już w 71. minucie gola kontaktowego strzeliła Cristiana Girelli. Walka o prowadzenie nadal trwała i 12 minut później do siatki na 2:1 trafiła Agnese Bonfantini. Taki rezultat utrzymał się już do końca i to zawodniczki Juventus Women są o krok bliżej od półfinału Ligi MIstrzów Kobiet.

Juventus Women (4-3-3): Peyraud-Magnin – Lundorf, Gama, Sembrant, Boattin – Rosucci (66′ Caruso), Pedersen, Grosso (66′ Bonansea) – Cernoia (90′ Nilden), Girelli (81′ Bonfantini), Hurtig (90′ Staskova)

Olimpique Lyon (3-5-2): Bouhaddi – Buchanan, Renard, Mbock Bathy – Carpenter, Egurrola, Macario (66′ Cayman), Henry (76′ Horan), Bacha (76′ Marozsan) – Cascarino (85′ Laurent), Malard