Inter jako trzecia drużyna w historii pokonała Juve trzy razy w jednym sezonie

Milan Italy October 24 2021 Inter 2

Inter Simone Inzaghiego, został trzecią włoską drużyną w historii, która pokonała Juventus trzykrotnie w tym samym sezonie, a stało się to, dzięki środowemu zwycięstwu w finale Pucharu Włoch.

Jedyny precedens miał miejsce w latach 40. ubiegłego wieku, przed wprowadzeniem Superpucharu.

W latach 1940/41 Fiorentina wygrała 3-2 w Turynie i 5-0 w Toskanii w dwóch spotkaniach ligowych, a także wygrała 5-3 w Pucharze Włoch.

Dwa sezony później to Lazio powtórzyło ten wyczyn, wygrywając 5-3 na Stadio Olimpico i 4-2 na wyjeździe. Biancocelesti odnieśli również zwycięstwo 3-2 w Coppa Italia.

Pomimo wprowadzenia Superpucharu Włoch w 1988 roku i zwiększenia liczby krajowych starć w europejskich rozgrywkach, Juve musiało czekać 79 lat, aby ponownie przegrać trzy razy z tym samym przeciwnikiem.

Gol Alexisa Sancheza w ostatniej minucie dał Interowi zwycięstwo w Superpucharze, a karny Hakana Calhanoglu pozwolił Nerazzurrim na zwycięstwo 1-0 w Turynie.

W środę Inter triumfował w finale Pucharu Włoch, w którym padło sześć goli, a równie dobrze podopieczni Inzaghiego mogli odnieść cztery zwycięstwa, ponieważ Juve zremisowało na San Siro 1-1 dzięki karnemu Paulo Dybali w 89. minucie.