Juventus – Sassuolo 3:0 (2:0). Udana inauguracja sezonu

Grafika Meczowa Juvepoland Juventus Sassuolo Serie A

W pełni zasłużone zwycięstwo Juventusu na otwarcie sezonu ligowego. Bianconeri pokazali zdecydowaną wyższość nad Sassuolo, które opuszcza Turyn z bagażem trzech bramek.

Stara Dama dobrze weszła w to spotkanie i już w pierwszej akcji mogliśmy mieć rzut karny dla gospodarzy – arbiter nie dopatrzył się jednak przewinienia Muldura na Sandro. Chwilę później brazylijski obrońca dobrze dośrodkował na głowę Vlahovicia, jednak znajdujący się na spalonym Serb uderzył niecelnie. Po upływie ok. kwadransa Bianconeri zaczęli gubić się w środku pola, notując stratę za stratą – tylko dzięki dobrej dyspozycji Perina i niedokładności gości do przerwy na płyny utrzymał się wynik bezbramkowy. Tuż po wznowieniu gry Cuadrado powędrował na lewe skrzydło, a obraz gry uległ całkowitej odmianie. W 26. minucie Kolumbijczyk odegrał do Sandro, a ten posłał dośrodkowanie do Di Marii, który uderzył bez przyjęcia, a odbita od murawy piłka przelobowała Consigliego. W kolejnych minutach dwie dobre okazje po dograniach Danilo zmarnował Vlahović, a w 42. minucie Serb wywalczył rzut karny, po tym jak w polu karnym Sassuolo przewrócił go Ferrari. Do stojącej piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza.

Kilka minut po przerwie Vlahović ustalił wynik spotkania – Di Maria przejął niedokładne podanie obrońcy Sassuolo i podał do Serba, który z bliskiej odległości zapakował piłkę do siatki. Kolejne minuty to zmiana obsady lewej flanki w wykonaniu Allegriego (Kostić i De Sciglio za Cuadrado i Sandro) oraz mięśniowa kontuzja Di Marii, który trzymając się za pachwinę opuścił boisko, ustępując miejsca Mirettiemu. Juventus dobrze kontrolował przebieg gry, skupiając się na szybkich wypadach na połowę rywali. Bliski kolejnego trafienia był Vlahović, ale ostatecznie nie udało mu się skompletować hat-tricka. W ostatnim kwadransie na boisku pojawili się jeszcze Rovella i Soule, a Bianconeri bezpiecznie dowieźli korzystny wynik do końca.

Wysoka wygrana i czyste konto z pewnością pozwalają z optymizmem patrzeć na nadchodzące tygodnie w wykonaniu Juventusu. Równo za tydzień Bianconeri zmierzą się na wyjeździe z Sampdorią.

Juventus – Sassuolo 3:0 (2:0)
26′ Di Maria (asysta Alex Sandro), 43′ Vlahović (rz. karny), 51′ Vlahović (asysta Di Maria)

Juventus (4-4-2): Perin – Danilo, Bonucci, Bremer, Alex Sandro (61′ De Sciglio) – Cuadrado (61′ Kostić), Zakaria, Locatelli (76′ Rovella), McKennie (76′ Soule) – Di Maria (66′ Miretti), Vlahović

Sassuolo (4-3-3): Consigli – Muldur (7′ Toljan), Ayhan, Ferrari, Rogerio – Frattesi (81′ Ceide), Henrique, Thorstvedt (81′ Harroui) – Berardi, Defrel (46′ Raspadori), Kyriakopoulos (59′ Pinamonti)

Żółte kartki: 16′ Locatelli – 33′ Thorstvedt, 41′ Ferrari, 69′ Henrique