Włoskie gazety krytykują grę Juventusu i trenera po meczu z Fiorentiną

Massimiliano Allegri Juventus Twitter

La Gazzetta dello Sport uderza w Massimiliano Allegriego, mówiąc, że jego Juventus “broni się jak mała drużyna”, dodając, że Bianconeri wyglądali na zdezorientowanych przeciwko Fiorentinie. Toskańczycy zakończyli mecz z 60% posiadaniem piłki, podczas gdy Juventus nie zarejestrował ani jednego strzału na bramkę w drugiej połowie. Kibice skrytykowali Allegriego w mediach społecznościowych, ale włoskie gazety sportowe również nie były przychylne dla włoskiego taktyka. La Gazzetta dello Sport oceniła toskańskiego taktyka na 5/10.

“Juventus podczas meczu przebywał głęboko jak mała drużyna. Czy to dlatego, że nie wiedzą jak atakować, czy dlatego, że taka jest prośba trenera? To byłoby interesujące, gdybyśmy wiedzieli. Dużo wątpliwości i dużo zamieszania. On [Allegri] kończył mecz z pięcioma obrońcami” – napisał dziennikarz LGdS Fabio Licari.

Tuttosport ocenił Allegriego na 6/10, chwaląc podejście Juventusu i podkreślając, że Stara Dama mogła zdobyć drugą bramkę za sprawą Westona McKenniego. Jednak nawet turyńska gazeta skrytykowała Bianconerich za drugą połowę, w której nie oddali nawet celnego strzału.

“Juventus Allegriego wciąż nie istnieje” – dodało Il Corriere dello Sport, oceniając włoskiego taktyka na 5,5/10.