Juventus – Monza 2:1 (1:1). Chiesa daje ćwierćfinał

Grafika Meczowa Juvepoland Puchar Wloch Juventus Monza

Juventus z awansem do ćwierćfinału Pucharu Włoch. To nie był dla Bianconerich najłatwiejszy wieczór, ale ostatecznie udało im się zwyciężyć bez rozgrywania dogrywki.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w to spotkanie – w jednej z pierwszych akcji meczu Fagioli nieznacznie spudłował po wrzutce Ilinga-Juniora. Już w 8. minucie Soulé rozprowadził piłkę na prawe skrzydło do McKenniego, który dokładnie dośrodkował do niepilnowanego Keana, a ten precyzyjnym uderzeniem głową pokonał Cragno. Łatwo stracony gol nie podłamał gości, którzy grali ustawieni wysoko i sprawiali Juve sporo problemów w rozgrywaniu piłki. W 24. minucie ich postawa została nagrodzona – Colpani dośrodkował z rzutu rożnego, a w polu karnym niekryty Valoti oddał celny strzał głową i nie dał szans Perinowi. Bianconeri odpowiedzieli uderzeniami Ilinga-Juniora i Soule sprzed pola karnego, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Niedługo po przerwie świetną sytuację zmarnował Kean, który pomylił się, gdy stanął oko w oko z bramkarzem po świetnym podaniu prostopadłym Danilo. W 60. minucie do gry weszli Chiesa i Locatelli, ale gra Juventusu wyraźnie poprawiła się dopiero niecały kwadrans później, gdy wprowadzenie Di Marii i Alexa Sandro pozwoliło na zmianę ustawienia i przesunięcie Chiesy na lewe skrzydło. To właśnie tam w 78. minucie piłkarz rozpoczął swój rajd, w którym minął dwóch obrońców, a następnie oddał podkręcone uderzenie, które odbiło się od słupka i wpadło do bramki Monzy. W końcowej fazie meczu swoje szanse mieli jeszcze Milik i Di Maria, ale ostatecznie skończyło się 2:1.

Zadanie spełnione – grający przerotowanym składem Juventus melduje się w kolejnej fazie rozgrywek. Teraz Bianconerich czeka niedzielne starcie z rozpędzoną Atalantą, które będzie bardzo ważne w kontekście walki o finisz w czołowej czwórce ligi.

Juventus – Monza 2:1 (1:1)
8′ Kean (asysta McKennie), 78′ Chiesa (asysta Alex Sandro) – 24′ Valoti (asysta Colpani)

Juventus (3-5-2): Perin – Gatti, Rugani, Danilo – McKennie, Fagioli (74′ Di Maria), Paredes, Miretti (60′ Locatelli), Iling-Junior (74′ Alex Sandro) – Soulé (60′ Chiesa), Kean (82′ Milik)

Monza (3-4-2-1): Cragno – Antow (82′ Sensi), Marlon, Mari – Carboni (56′ Carlos Augusto), Ranocchia, Pessina (56′ Rovella), D’Alessandro (66′ Izzo) – Colpani, Valoti (66′ Vignato) – Gytkjaer

Żółte kartki: 59′ Antow, 62′ Rovella