Nantes – Juventus 0:3 (0:2). Spełniony obowiązek

Grafika Meczowa Juvepoland Liga Europy Nantes Juventus

Juventus z pewnie wywalczonym awansem do 1/8 finału Ligi Europy. Bianconeri nie dali szans Nantes w wyjazdowym spotkaniu, którego losy tak naprawdę rozstrzygnęły się w pierwszej połowie, a które ostatecznie skończyło się wynikiem 0:3.

Gospodarze ruszyli do odważnych ataków od pierwszego gwizdka i szybko oddali dwa uderzenia, które zostały zablokowane przez obrońców Juve. Wynik w 5. minucie otworzył Di Maria – Argentyńczyk po dograniu Fagiolego oddał uderzenie z pierwszej piłki z narożnika pola karnego Nantes i pięknie podkręconym uderzeniem nie dał szans Lafontowi. Kilkanaście minut później Di Maria zabawił się z defensywą gospodarzy, a piłkę lecącą po jego uderzeniu do bramki ręką wybił Pallois – obrońca obejrzał czerwoną kartkę, a sędzia wskazał na rzut karny. Do stojącej piłki podszedł Di Maria i pewnym uderzeniem w górny róg podwoił prowadzenie. Argentyńczyk popisywał się kolejnymi dobrymi zagraniami – Lafont odbił jego uderzenie z dystansu, a Kostić i Di Maria nie potrafili dokładnie odegrać do kolegów, po tym jak Angel wprowadził ich w pole karne podaniami prostopadłymi. W doliczonym czasie gry dobrą okazję miał jeszcze Kostić, ale piłka po jego uderzeniu z dość ostrego kąta trafiła w słupek.

Po przerwie Juventus kontynuował ataki, a gospodarze z rzadka gościli na połowie przeciwnika. Lafont odbił kolejne uderzenie Di Marii z dystansu, a dobitka De Sciglio została zablokowana przez jednego z obrońców. Po upływie nieco ponad godziny gry na boisku w miejsce Keana i De Sciglio zameldowali się Cuadrado i Vlahović, obaj w ciągu kilku minut mieli swoje sytuacje strzeleckie – strzał Juana z ostrego kąta odbił Lafont, a uderzenie Dusana sprzed pola karnego było niecelne. Bianconeri usilnie dążyli do kolejnego trafienia, a Lafont znów stanął na wysokości zadania, gdy odbił uderzenie Alexa Sandro z bliskiej odległości. W 78. minucie podopieczni Allegriego dopięli swego – Di Maria skompletował hat-tricka po strzale głową z bliskiej odległości. Po chwili Max dokonał trzech zmian, a o honorowe trafienie zaczęli upominać się piłkarze Nantes – Alex Sandro i Szczęsny zanotowali jednak dobre interwencje, a wynik nie uległ już zmianie.

Juventus melduje się w 1/8 finału Ligi Europy, gdzie trafi w jutrzejszym losowaniu na jednego ze zwycięzców fazy grupowej tych rozgrywek. Teraz Bianconeri skupią się na przygotowaniach do wtorkowych derbów Turynu.

Nantes – Juventus 0:3 (0:2)
5′ Di Maria (asysta Fagioli), 20′ Di Maria (rzut karny), 78′ Di Maria (asysta Vlahović)

Juventus (3-5-2): Szczęsny – Danilo (82′ Bonucci), Bremer, Alex Sandro – De Sciglio (64′ Cuadrado), Fagioli, Locatelli, Rabiot, Kostić (82′ Iling Jr) – Di Maria (82′ Paredes), Kean (64′ Vlahović)

Nantes (4-3-3): Lafont – Centonze, Pallois, Girotto, Castelletto – Chirivella (24′ Traore), Mollet (73′ Guessand), Sissoko (46′ Moutoussamy) – Blas, Delort (46′ Ganago), Simon (73′ Mohamed)

Żółte kartki: 78′ Traore, 90′ Lafont – 87′ Cuadrado
Czerwone kartki: 18′ Pallois