Jurić: Dobra pierwsza połowa. Radonjic okazał brak szacunku do tego sportu

Ivan Jurić pochwalił swój zespół przede wszystkim za bardzo dobrą pierwszą połowę. Torino choć przegrało na Allianz derby z Juventusem, zaprezentowało się z pewnością lepiej, niż wielu kibiców Granata się spodziewało.

Wynik tych derbów jest rozczarowujący, ale oczywiście są pewne pozytywy. Na pewno cieszy sposób, w jaki podeszliśmy do tego meczu. Pierwsza połowa była wyjątkowa, graliśmy naprawdę dobry futbol. Martwi natomiast ilość błędów, musimy się zdecydowanie poprawić. Zdominowaliśmy pierwszą połowę, druga była jednak znacznie trudniejsza. Grając w ten sposób, nie zasłużyliśmy na punkty, więc wracamy do domu bez nich” – powiedział Jurić.

Dziennikarze nie mogli nie zapytać również o ściągnięcie w drugiej połowie wprowadzonego przecież po przerwie Radonjica. “Okazał brak szacunku do tego sportu. Ten chłopak ma talent, ale najwyraźniej w ciągu tych paru miesięcy wspólnej pracy nie byłem w stanie zrobić z niego piłkarza. Możesz zagrać lepiej lub gorzej, ale musisz być obecny na boisku. Czasami to uchodzi na sucho, dziś musieliśmy za to zapłacić“.

Radonjic miał spektakularny tydzień na treningach, wszyscy myśleliśmy, że wejdzie na plac gry i zrobi różnicę. Myślę, żę nawet nie zdawał sobie sprawy co zrobił źle. Czasami są piłkarze jak Vlasić, którzy są najlepsi w skupianiu się na detalach, ale Radonjic tych detali nie postrzega jako coś ważnego“.