Niedzielne okładki włoskiej prasy, szalona końcówka meczu na Olimpico

Niedzielne Okladki Wloskiej Prasy Szalona Koncowka Meczu Na Olimpico

Sprawdźmy o czym dziś pisze się w Italii. Mediolańska La Gazzetta dello Sport, rzymskie Corriere dello Sport oraz turyński Tuttosport – trzy najważniejsze dzienniki sportowe we Włoszech, zapraszamy na szybki przegląd niedzielnych okładek.

Gazzetta dello Sport – Szalony finał na Olimpico, walka o Ligę Mistrzów między Romą i Milanem. Diavolo ratują remis w 97. minucie. Dzisiaj Inter spróbuje dogonić czwarte miejsce, Sarri z kolei chce utrzymać swoją drużynę na drugim miejscu. Wzrost formy Zapaty, Torino się poddaje. Atalanta powraca do strefy europejskich pucharów po wygranej w Turynie. Allegri zmienia skład Juve po raz setny, wciąż czekając na gole Vlahovicia. Dzisiaj wieczorem mecz z Bologną. Stadio Maradona czeka na Scudetto, jeśli wygrają i Lazio straci punkty, będą mistrzami po raz trzeci w historii.

Corriere dello Sport – Przerwana radość na Olimpico, Roma tak blisko zwycięstwa, Milan uratowany w ostatniej chwili. Bramka Abrahama w 94. minucie, 1-1 Saelemaekersa w 97. minucie, cóż to była za końcówka. Mou: “Straciliśmy dwa punkty. Serra? Ten system jest niezrozumiały“. Pioli: “Dziwny mecz, zbyt wiele przerywanych akcji“. Burzliwa konferencja prasowa Allegriego: “Tyle katastrof, a mimo to jesteśmy na trzecim miejscu“. Dzisiaj Juve odwiedza Bolognę, Max rozdrażniony meczem: “Kiedy przegrywamy, pojawia się wiele fałszywych plotek“. Di Maria jest kontuzjowany, Milik w pierwszym składzie, Vlahović na ławce. Dzień Scudetto Napoli, świętowanie zależy od wyniku meczu Inter – Lazio. Przeciwko Salernitanie, Spalletti może zapisać się w historii, ale kluczowy będzie Sarri.

Tuttosport – Juve-Allegri, wzrasta presja. Dziś wieczorem w Bolonii, czas wstać z kolan po 3 kolejnych porażkach. Max: „Musimy być zjednoczeni”. We Francji pojawia się hipoteza Tudora, jako alternatywy dla Allegriego. Di Maria i kontrowersyjna absencja. Sanabria nie wystarcza, Atalanta wygrywa w Turynie. Zappacosta wykorzystuje kolejny błąd Vanji, Sanabria odrabia stratę, ale wszystko kończy Zapata w 88. minucie. Juric nie może znaleźć stałości w wynikach, Gasperini traci dwa punkty do strefy Ligi Mistrzów. Napoli, Diego na ciebie patrzy. Dziś może nadejść trzecie Scudetto, po 33 latach oczekiwania. Spalletti emocjonalny: „Zawsze byłem wyśmiewany za brak tytułów, ale warto było czekać”. Szalony remis na Olimpico, obie drużyny czują się rozczarowane. Roma-Milan, wszystko dzieje się w doliczonym czasie gry.