Piątkowe okładki włoskiej prasy sportowej, Gatti na ratunek, tylko Mou wygrywa

Piatkowe Okladki Wloskiej Prasy Sportowej Gatti Na Ratunek Tylko Mou Wygrywa

Sprawdźmy o czym dziś pisze się w Italii. Mediolańska La Gazzetta dello Sport, rzymskie Corriere dello Sport oraz turyński Tuttosport – trzy najważniejsze dzienniki sportowe we Włoszech, zapraszamy na szybki przegląd piątkowych okładek.

Gazzetta dello Sport – Gatti na ratunek. Liga Europy, Juventus unika porażki w doliczonym czasie gry i remisuje 1-1, wejście Pogby poprawia grę Bianconerich. Gatti ponownie decydujący, tym razem o remisie w 97. minucie. Roma, tylko ty. Dzieciak Bove strzela i daje zwycięstwo z Leverkusen. Mou jedynym zwycięzcą. W Lidze Konferencji Viola przegrywa z Basel u siebie 1-2, tracąc bramkę w ostatnich minutach. Inter, jesteście godni Pucharu Mistrzów – superjury Gazzety widzi Nerazzurrich jako mistrzów w Stambule. Rewolucja w Milanie już się zaczęła – 10 osób opuści klub.

Corriere dello Sport – Tylko Mou wygrywa. Półfinały Ligi Europy: Roma świętuje z 65000 kibiców na Olimpico, Bove strzela, Bayer Leverkusen pokonany 1-0. Pierwsza europejska bramka dla 20-letniego talentu Giallorossich: “Tak wielkie emocje“. Jose widzi już swój dziewiąty finał. Gatti ratuje Juve w 97. minucie meczu z Sevillą (1-1), Allegri nadal w grze: “Zasłużony remis i dobre wejście Pogby“, Fiorentina przegrywa w Lidze Konferencji, Cabral trafia, ale Basel ostatecznie odwraca sytuację dzięki Dioufowi i Amdouniemu. W Szwajcarii wszystko jeszcze może się zdarzyć. Lazio-Lecce, kto zrobi błąd, będzie miał kłopoty. Napoli jedzie do Monzy bez kibiców.

Tuttosport – Dalej, Juve! Liga Europy: Gatti daje remis z Sevillą w 97. minucie, Bianconeri muszą wierzyć w finał. Kontrowersyjne decyzje Allegriego mogły okazać się bardzo kosztowne, mylił się też sędzia, Rabiot był faulowany, powinien być karny. Juve z takim Pogbą (świetna zmiana plus asysta) i determinacją Gattiego może jechać do Hiszpanii z pewnością siebie, by awansować do finału. Bove wprawia w euforię Romę, wygrana z Leverkusen, Fiorentina się sypie w Lidze Konferrencji. Boom Inzaghi, Inter, co teraz? Wielki finał Ligi Mistrzów coraz bliżej, ale kontrakt trenera się kończy. Z sześcioma zwycięstwami z rzędu, finałem Pucharu Włoch i wygranym pierwszym półfinałem Ligi Mistrzów, Zhang rozważa przedłużenie umowy Inzaghiego, choć jeszcze niedawno myślał o rozwodzie z trenerem. Marotta: “Czy zostanie? Tak sądzę“.