Juventus powtórzył niechlubny rekord

Filip Kostic Empoli Juventus Juventus Twitter

Juventus stracił trzy bramki w ciągu pierwszych 48 minut meczu z Empoli, ustanawiając niechlubny rekord. Bianconerim bardzo rzadko zdarzają się takie blamaże, by już przed 50 minutą przegrywać trzema bramkami, nie zdobywając przy tym żadnej.

Od sprokurowania rzutu karnego Juventus był wyraźnie stłamszony i zdemolowany, co pozwoliło gospodarzom na kreowanie kolejnych okazji do zdobycia bramek. Do przerwy goście przegrywali już dwoma bramkami.

Tuż po wznowieniu gry, Empoli, a konkretnie Akpa Akpro przycisnął Alexa Sandro, doprowadzając do sytuacji bramkowej, zanim Bianconeri zdążyli odpowiednio zareagować w defensywie.

Opta ujawnia, że pierwsze trzy gole, które stracili przed 50 minutą, to pierwszy raz, gdy podobna sytuacja miała miejsce od 2016 roku.

Spotkaniem, o którym mowa był wyjazdowy mecz przeciwko Genoi, rozegrany 27 listopada 2016 roku. Juventus, już w 29 minucie przegrywał 3-0, a bramki dla gospodarzy zdobyli – dwie Giovanni Simeone i jedną samobójczą, właśnie Alex Sandro.