Czwartkowe okładki włoskiej prasy sportowej, Inter wygrywa Coppa Italia

Sprawdźmy o czym dziś pisze się w Italii. Mediolańska La Gazzetta dello Sport, rzymskie Corriere dello Sport oraz turyński Tuttosport – trzy najważniejsze dzienniki sportowe we Włoszech, zapraszamy na szybki przegląd pierwszych stron gazet.

Gazzetta dello Sport – Inter, puchar tu jest, nadzwyczajny Lautaro. Trofeum pozostaje w rękach Nerazzurich, Inter odwraca losy meczu z Fiorentiną, to już dziewiąta Coppa Italia. Inzaghi: “Wspaniały sezon“. Teraz próba przeciwko super City. Stara Dama na czerwono – bez Europy tracą 90 milionów euro, wielkie ryzyko Juve. Openda i Milan, wszystkie tajemnice dziewiątki, która podoba się Rossonerim i jest w ich zasięgu.

Corriere dello Sport – Coppa Toro, Lautaro decyduje w finale przeciwko wspaniałej Fiorentinie (2-1). Triumf Interu, Argentyńczyk zdobywa dwie bramki i robi różnicę po otwarciu Nico Gonzaleza. Siódme trofeum dla Inzaghiego w jego trenerskiej karierze. Wielki żal Violi, która marnuje w drugiej połowie trzy bardzo dobre okazje.

Tuttosport – Juve, możesz to wszystko załatwić od razu. Porażka Fiorentiny gwarantuje miejsce w europejskich rozgrywkach, ewentualna kara za manipulację płacową zostanie zastosowana w bieżącym sezonie (wykluczając Juve z pucharów). Triumf Lautaro, należy pogratulować Violi, Martinez był jednak nie do zatrzymania. Inter zachowuje Coppa Italia, Fiorentina prowadzi po wczesnej bramce Gonzaleza, później traci dwa gole i bezskutecznie atakuje w drugiej połowie. Nerazzurri zdobywają trofeum po raz dziewiąty. Kontrowersje wokół Viniciusa, Mistrzostwa Świata 2030 zagrożone dla Hiszpanii – plaga rasizmu.