Paulo Dybala z bramką, Roma przegrywa z Sevillą finał Ligi Europy

Del Piero I Barzagli Komentuja Znakomity Wystep Dybali

W zakończonym przed momentem w Budapeszcie finale Ligi Europy Roma przegrała z Sevillą po rzutach karnych. Tym samym pogromcy Juventusu zdobyli swój siódmy w historii puchar, a Jose Mourinho musiał po raz pierwszy przełknąć gorzką pigułkę porażki w finale europejskich rozgrywek.

Pierwszy cios w finale wyprowadziła Roma. W 35. minucie, po podaniu Manciniego ze środka pola, piłkę dostał Paulo Dybala, który niewiele się zastanawiając, płaskim strzałem pokonał Bono. Trener Sevilli po przerwie wpuścił jednak na boisko Suso i Lamelę, a hiszpańska ekipa bardzo szybko doprowadziła do wyrównania. Piłkę do własnej bramki po ostrym dośrodkowaniu wbił ten, który wcześniej asystował Dybali, czyli Gianluca Mancini. Im dalej w mecz, tym więcej było emocji. Najpierw w zamieszaniu w polu karnym hiszpańskiej drużyny Roma nie potrafiła skierować piłki do siatki, potem sędzia podyktował rzut karny dla Sevilli, który anulował po obejrzeniu powtórki z VAR. Chwilę później kapitalną sytuację miał Belotti, który jednak nieczysto trafił w piłkę po sprytnym podaniu z rzutu wolnego. W regulaminowym czasie gry bramki już nie padły i sędzia zarządził dogrywkę.

Dodatkowe minuty również jednak nie przyniosły rozstrzygnięcia. W konkursie jedenastek lepiej karne wykonywali piłkarze Sevilli, którzy sięgnęli po trofeum.