Juventus oficjalnie żegna Leandro Paredesa

Leandro Paredes Juventus Lecce Juventus Twitter

Po nieudanym sezonie spędzonym na Allianz Stadium, Leandro Paredes opuszcza Juventus, a klub za pośrednictwem swoich mediów żegna piłkarza, dziękując mu za jego wkład w osiągnięte wyniki w rozgrywkach krajowych i w europejskich.

Poniżej treść oficjalnego wpisu Juventusu:

Przygoda Leandro Paredesa w koszulce Juventusu dobiegła końca. Urodzony w 1994 roku pomocnik wraca do PSG po sezonie na wypożyczeniu w czarno-białej koszulce.

To były dla niego intensywne miesiące, które kończa jego przygodę z 35 występami na koncie: pierwszym we Florencji z Fiorentiną, a ostatnim w wygranym 1:0 meczu z Udinese. W przerwie wygrał mundial z Argentyną w Katarze.

W biało-czarnych barwach strzelił też gola, po pięknym rzucie wolnym w wygranym domowym meczu z Lecce (2:1), oraz zanotował asystę do Arkadiusza Milika w meczu Juventus-Benfica, w Champions League. Teraz nadszedł czas, aby rozpoczął kolejny rozdział.

Dziękujemy za ten rok i powodzenia we wszystkim, Leandro!

Leandro Paredes nie znajduje się w planach swojego klubu na nadchodzący sezon, ale sam zainteresowany nie wyklucza chęci pozostania w Paryżu w obliczu przyjścia do klubu Luisa Enrique. Argentyńczyk wyklucza również powrót do ojczyzny. Portal transfermarkt wycenia zawodnika na 12 mln euro.