Sottil: Nie można dawać rywalom w prezencie całej połowy

Druzyna Udinese Juventus Juventus Twitter

Szkoleniowiec Udinese, Andrea Sottil, komentował po meczu przed mikrofonami DAZN domową porażkę swojego zespołu z Juventusem. Jak łatwo się domyślić, trener był krytyczny w stosunku do swojego zespołu.

Nie wystarczy robić pewnych rzeczy dopiero przegrywając 0:3. Jeśli drużyna potrafi wykonywać kluczowe zagrania, to wykonuje je zawsze, niezależnie od okoliczności. Sami sobie wyrwaliśmy dywan spod nóg. Podarowaliśmy im pierwszą bramkę, potem karnego, przy golu na 0:3 nie odczytaliśmy dobrze kierunku podania. W pierwszej połowie nie mieliśmy osobowości i nie podoba mi się to, bo to nie w naszym stylu. Tylko druga połowa była zadowalająca. Można przegrać mecz, ale trzeba rozegrać cały, nie tylko połowę “.

Zdecydowanie zawiódł komponent mentalny, chociaż w ciągu tygodnia widziałem, że piłkarze są odpowiednio zmotywowani. Nie wychodziły nam decydujące zagrania. Dla przykładu, Ebosele powinien był mocniej naciskać Aleksa Sandro. Przeciwnicy byli świetni, ale my po prostu nie robiliśmy tego, co przygotowaliśmy pod względem taktycznym. W drugiej połowie przesunęliśmy się do przodu, ale na takim poziomie to nie wystarcza. Szczególnie, gdy grasz z drużynami o takim składzie, jak Juve“.