Juventus Next Gen wychodzi ze strefy spadkowej

Transferowa Posucha

Drużyna Juventusu Next Gen po raz drugi z rzędu odniosła zwycięstwo na łamach rozgrywek Serie C, w grupie B i wydostała się ze strefy spadkowej.

W spotkaniu zaległej drugiej kolejki przeciwko Recanatese, młodzi Bianconeri zwyciężyli w stosunku 2:0, a bramki dla gospodarzy strzelali Cerri oraz Guerra. Młodzi Zebrette wyszli na prowadzenie już w 4 minucie spotkania. Na drugiego gola przyszło poczekać aż do 63 minuty. Oprócz strzelców bramek, dobre oceny zebrał również Kenan Yildiz, który co prawda, został włączony do pierwszego zespołu, ale wciąż nie może liczyć na zbyt wiele minut na murawie. W spotkaniu z Lecce Turek mógł zameldować się na boisku, ale jego zmiana została cofnięta, przez sygnalizowany uraz McKenniego, którego zastąpił inny Amerykanin – Weah.

Dzięki drugiemu zwycięstwu, Juventus U23, ze swoimi 6 punktami na koncie awansował na 11 miejsce w tabeli. W następnym spotkaniu młodzi zawodnicy zmierzą się z liderującym i mającym komplet punktów ASD Torres.