Juventus Next-Gen awansuje do kolejnej rundy Coppa Italia Serie C

Transferowa Posucha

Młodzieżowa ekipa Juventusu, w środowym spotkaniu w ramach rozgrywek Pucharu Włoch Serie C, pokonała na wyjeździe, występującą w Serie C (grupa A), ekipę Pro Vercelli. Młode Zebry zwyciężyły aż 5-1.

Juventus Next – Gen od początku spotkania mocno przycisnął gospodarzy i już w drugiej minucie pierwszą próbę uderzenia przewrotką podjął Tomasso Maressa, ale piłka poszybowała ponad bramką. Niedługo później bo już w 6 minucie role się odwróciły i po złym ustawieniu w polu karnym, ekipa Pro Vercelli zdobyła gola.

To wszystko na co było stać gospodarzy tego wieczoru i niedługo później pierwszą bramkę zdobył Jean-Claude Ntenda, uderzając na dalszy słupek po ograniu obrońcy Pro Vercelli. Młodzi Bianconeri z minuty na minutę bardziej się rozpędzali i jeszcze przed końcem pierwszej połowy do bramki przeciwników trafił Tomasso Mancini, uderzając głową z pola karnego.

Tuż po zmianie połów przy głosie dalej byli Bianconeri i gola na 3-1 po składnej akcji zdobył Joseph Nonge Boende. Kilka minut później zdobywca trzeciej bramki został sfaulowany w polu karnym, którego wykorzystał wspomniany wyżej reprezentant włoskiej młodzieżówki do lat 19 – Tomasso Mancini. Młody Włoch w 66 minucie skompletował hat-tricka, wykorzystując podanie piętką od kolegi z drużyny, po złym podaniu oponenta do swojego bramkarza.

Juventus Next-Gen po tym zwycięstwie awansował do 1/16 finału tych rozgrywek, gdzie 8 listopada zagrają przeciwko Torres. Zaledwie 4 dni temu, drużyna z Sardynii pokonała młodzieżówkę Juve w lidze, wygrywając 1:0.