Dobry mecz Chiesy, skomplikowana sytuacja Szczęsnego i ławka Bremera

Federico Chiesa Juventus Cagliari Juventus Twitter

Trwa przerwa na mecze reprezentacyjne, podczas której niektórzy piłkarze Juventusu wyjechali z Turynu, aby reprezentować barwy narodowe. Nie wszyscy zawodnicy Starej Damy mają jednak powody do radości.

Włochy – Macedonia Północna 5:2 (3:0)

W dzisiejszym meczu reprezentacji Włoch koncertowo zagrał Federico Chiesa. Azzurri wygrali z Macedonią Północną 5:2 i na chwilę obecną kwalifikują się z drugiego miejsca na EURO 2024. Napastnik Starej Damy rozegrał 62. minuty, podczas których zdołał strzelić dwie bramki i został najlepiej ocenianym zawodnikiem meczu. Oprócz niego po stronie reprezentacji Włoch od pierwszej minuty wystąpił Federico Gatti, który rozegrał całe spotkanie. Andrea Cambiaso oglądał mecz z poziomu ławki rezerwowych. Azzurri za trzy dni zmierzą się z Ukrainą, która plasuje się w tabeli na trzecim miejscu i ma tyle samo punktów.

Polska – Czechy 1:1 (1:0)

W dużo gorszej sytuacji w kontekście kwalifikacji do EURO 2024 znajduje się reprezentacja Polski i stojący tam między słupkami Wojciech Szczęsny. Bramkarz Juventusu nie może zaliczyć kwalifikacji do udanych. Bezpośredni awans naszej reprezentacji na imprezę piłkarską w Niemczech nie jest już możliwy, a jedyną nadzieją pozostają baraże, w których na pewno nie będzie łatwiej. Wojtek puścił dziś jedną bramkę, ale miał też kilka dobrych interwencji. Arkadiusz Milik nie został powołany na mecze reprezentacji Polski.

Kolumbia – Brazylia 2:1 (0:1)

Niespodzianką okazał się mecz pomiędzy Kolumbią a Brazylią w ramach kwalifikacji na Mistrzostwa Świata w 2026 roku. Canarinhos przegrali drugi mecz z rzędu, jednak do utraty bramki w tym meczu nie przyczynił się zawodnik Juventusu. Występujący na pozycji obrońcy Gleison Bremer spędził cały mecz na ławce rezerwowych.