Iling-Junior może opuścić szeregi Juve?

Samuel Iling Junior Juventus Milan Juventus Twitter

Samuel Iling-Junior ma zostać sprzedany już w styczniowym okienku transferowym, o ile pojawi się atrakcyjna oferta – uważają dziennikarze goal.com. Urodzony w 2003 roku skrzydłowy ma nie znajdować się w planach Massimiliano Allegriego, który wyżej ceni Filipa Kosticia i Andree Cambiaso.

Sam zawodnik z uwagi na chęć gry ma być skory do przeprowadzki tam, gdzie będzie miał gwarancję regularnego pojawiania się na murawie. W Juventusie jak dotąd taka sytuacja nie miała miejsca. W obecnym sezonie Max Allegri zaledwie 6 razy wprowadził Anglika na boisko, 5 razy na ostatnie minuty spotkania, raz na całą drugą połowę w przegrany 2:4 meczu z Sassuolo. Poprzedni sezon również nie był pod tym względem rewelacyjny: 18 spotkań (559 minut), z czego 3 w wyjściowej jedenastce.

Wiele wskazuje na to, że kolejka chętnych powinna być długa, natomiast najwięcej jak dotąd mówił się o zainteresowaniu TottenhamuOlympique Marsylia. Oferta rzędu 15 milionów euro, która zadowoliłaby działaczy Starej Damy, nie powinna być problemem, szczególnie dla klubów z Anglii. Zarobione w ten sposób pieniądze miałyby z kolei wspomóc sprowadzenie nowego pomocnika do Turynu.