Zenzola: zmiana Nonge nie była karą

Massimiliano Allegri Juventus Napoli Juventus Twitter

W niedzielnym spotkaniu Napoli z Juventusem (2-1) w 76. minucie (przy stanie 1-1) na boisku pojawił się 18-letni Joseph Nonge. Po niespełna dziesięciu minutach pomocnik faulował Osimhena w polu karnym, w wyniku czego Napoli otrzymało rzut karny. Wojciech Szczęsny obronił strzał Nigeryjczyka, ale był już bezsilny wobec dobitki Raspadoriego. Kilka minut później Nonge został zmieniony przez Danilo, przez co młody zawodnik nie spędził na boisku nawet kwadransa. Przez wielu ta zmiana została odebrana jako popularna “wędka” – kara dla zawodnika.

Innego zdania jest Francesco Zenzola, trener UEFA B, który analizuje mecze Starej Damy dla portalu Juventibus: “Zmiana Nonge w meczu z Napoli nie była za karę. Allegri w końcówce przeszedł na 4-2-4, a z Nonge nie można grać dwójką w pomocy. Ja w ogóle nie wpuściłbym go na boisko – od razu trzeba było wpuścić Danilo, co pozwoliłoby na późniejsze zmiany systemu“.

Prywatna Grupa kibiców Juventusu - dołącz!