Poniedziałkowe okładki włoskiej prasy sportowej: dublet Ferrari w GP Australii

Poniedzialkowe Okladki Wloskiej Prasy Sportowej Dublet Ferrari W Gp Australii

Sprawdźmy o czym dziś pisze się w Italii. Mediolańska La Gazzetta dello Sport, rzymskie Corriere dello Sport oraz turyński Tuttosport – trzy najważniejsze dzienniki sportowe we Włoszech, zapraszamy na szybki przegląd pierwszych stron gazet.

Gazzetta dello Sport – Carlos Sainz wygrywa GP Australii 2024, drugi dojechał Charles Leclerc – wielki triumf Ferrari. Koniec serii Verstappena. Włochy gotowe na Euro, Pellegrini i Barella z bramkami, Ekwador pokonany 2-0. Spalletti: “Jesteśmy na dobrej drodze“.

Corriere dello Sport – Moment Lorenzo. Włochy pokonały Ekwador 2:0, gole Pellegriniego i Barelli. Magia kapitana Romy rozświetla sparing Azzurrich w Stanach Zjednoczonych. Spalletti ponownie wypróbował 3-4-2-1, obrona bardziej solidna. Gorsza druga połowa, ale Nicolò ustala wynik w 94. minucie. Następny mecz towarzyski 4 czerwca z Turcją, tuż przed Euro. Roma, całkowity rozłam między Mou i Tiago Pinto. Jose: “Nie będę tracił czasu na słuchanie go. Nigdy więcej nie będę z nim pracował. Trudno zrozumieć moje zwolnienie po osiągnięciu dwóch finałów europejskich“.

Tuttosport – Pellegrini otwiera, Barella zamyka, 2:0 z Ekwadorem. Więcej błędów i ryzyka w drugim teście rozgrywanym w USA, ale także pozytywne oznaki: dwa wspaniałe gole i obiecujący debiut Bellanovy. Spalletti: “Jesteśmy drużyną“. Juve idzie dalej, 50 milionów więcej niż wcześniej przewidywano. Od Bremera przez Yildiza po McKenniego, piłkarze Juventusu są coraz więcej warci. Vagnati już szuka “ósemki” dla Toro na nowy sezon. Z nowym trenerem rewolucja w składzie.