Sypie się obrona

Juvepoland Kontuzje

We wczorajszym meczu o zmianę w 35. minucie poprosił Giorgio Chiellini. “Poczułem ból w trakcie zmiany kierunku” – przyznał kapitan Juventusu. Pierwsze oceny wykazały problem z łydką.

Jest to kolejna zła wiadomość dla Andrei Pirlo. Obok Chielliniego testy w J|Medical przechodzą dziś Leonardo Bonucci, Rodrigo Bentancur i Alvaro Morata. W przypadku Urugwajczyka i Hiszpana chodzi raczej o rutynowe kontrole. Raporty sugerują, że Chiellini ryzykuje 14-dniową przerwą, a Bonucci nawet 20-dniową.

Nie są to jednak wszystkie problemy związane z linią obrony. Kontuzję uda po meczu z Napoli leczy Juan Cuadrado. Lekarze oceniali, że Kolumbijczyka czeka 15-20 dni przerwy w grze.

Wciąż niedostępni są również Paulo Dybala i Arthur. Argentyńczyk jest już bliski powrotu, a Brazylijczyk ryzykuje nawet operacją. Przeciwko Porto do gry powrócił Aaron Ramsey.

25 komentarzy
3 lat temu

Eh.. A jeszcze niedawno, przed drugim meczem z interem mieliśmy serię zwycięstw i monolit w defensywie. Taki to właśnie jest sezon 20/21. Odnoszę wrażenie, że piłkarze są ekstremalnie zajechani co właśnie skutkuje takimi meczami jak ostatnio. Ładnej piłki już praktycznie nikt nie gra, strzelić cokolwiek, jakkolwiek, a potem taktyka na murarza. Właśnie w ten sposób ostatnio mecze wygrywaliśmy i tak samo je przegrywaliśmy.
Teraz, oprócz zblazowanych i zajechanych piłkarzy dochodzą kontuzje ważnych zawodników. Niech na nieobecności Giorgio i Bonucciego skorzystają chociaż Turek z Holendrem, dobrym pomysłem byłoby też dać Dragusinowi nabrać trochę pewności siebie w meczach z dołem Serie A.
Jedyne szczęście jakie obecnie mamy to że szalony maraton ważnych meczów od Milanu na początku roku do wczorajszego meczu z Porto się skończył.
Ja, osobiście chyba będę musiał zrobić sobie krótka przerwę od piłki, bo porażka w katastrofalnym stylu ze śmieciarzami zabolała, a wczoraj to już nawet w ogóle się nie zdenerwowałem.
Pozostaje liczyć na najlepsze i trzymać kciuki za naszych, Fino Alla Fine.

mazi86
3 lat temu

No i dobra,teraz w podstawie De Ligt- Demiral,a zasłużeni wyjadacze nawet jak wrócą po urazach to na ławkę jako zmiennicy,nie oszukujmy się lata świetności mają za sobą,czas postawić na młodych i niech się ogrywają na przyszłość

Don Mati
3 lat temu

Pisałem o tym żeby Pirlo Chielniego co 2 mecz wystawiał bo inaczej skończy z kontuzją i tyle go widzieli, no to ma mędrzec teraz ma wystawienie "Młodzieniaszka" co mecz, on już tylko nadaje się do gry co 2 mecze, idealny zmiennik dla młodzieży

3 lat temu

Chielliniego ZAJECHAŁ PIRLO ZAPOMNIAŁ ZE TO NIE MŁODZIENIASZEK JEDEN MECZ DOBRZE POCZYŚCIŁ Z SZCZĘŚCIEM I JUZ PIRLO MYŚLAŁ ZE NA NIM DOJEDZIE DO TROFEÓW TAK SAMO Z RONALDO ONI MAJA RAZEM 80 LAT. SIŁA JUVE JUZ DAWNO POWINNA SIE OPIERAĆ NA INNYCH ZAWODNIKACH . I NA DOBRYM TRENERZE HHEHEH

jarmel
Redaktor
3 lat temu

Bentancur pewnie symuluje, on od kilku ładnych spotkań wygląda jakby na boisku był za karę. Ten facet jest totalnie bez formy, na dodatek widać, że kompletnie rozbity psychicznie. Tym bardziej dziwię się Pirlo, że ciągle na niego stawia, czemu nie może grać w środku McKennie z Rabiotem? Zresztą obojętnie kto, gorzej niż Bentancur zagrać się raczej nie da.

Samael
3 lat temu

Wychodzi piąty miesiąc grania co tydzień... tak sobie myślę że można było olać Puchar Włoch, Superpuchar by toczyć walkę w LM i lidze. Niestety taki sezon gdzie ciężko będzie wszystko wygrać. Wypruwali flaki w styczniu i efektem mogą być urazy. Odbije się to na wynikach w Europie i Serie A...