Włochy 2:1 Austria

Wbrew Logice Wlosi Rozpoczynaja Euro

Wynik był do przewidzenia, jednak okoliczności w jakich reprezentacja Włoch awansowała do kolejnej fazy Mistrzostw Europy nikt się nie spodziewał. Austria zagrała jak z równy z równym, sprawiając podopiecznym Roberto Manciniego sporo problemów. Najpoważniejsze ostrzeżenie miało miejsce w 65. minucie meczu, kiedy Marko Arnautovic strzelił gola, jednak ten po weryfikacji VAR został anulowany z powodu spalonego. Mimo wielu sytuacji po obu stronach regulaminowy czas gry zakończył się bezbramkowym wynikiem.

Na boisku przez całe spotkanie oglądaliśmy Leonardo Bonucciego. Giorgio Chiellini nadal nie jest zdolny do gry, a Federico Bernardeschi cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Od 67. minuty na boisku znajdował się transferowy cel numer jeden Juventusu – Manuel Locatelli.

W 84. minucie na boisku pojawił się Federico Chiesa, który w piątej minucie dogrywki strzelił pięknego, dającego Włochom prowadzenie, gola. Asystował mu wychowanek Juventusu, Leonardo Spinazzola, który został wybrany najlepszym piłkarzem meczu.

W pierwszej doliczonym czasie gry pierwszej połowy dogrywki prowadzenie podwyższył Matteo Pessina (asysta Acerbi). Austriacy nie dali za wygraną i w 114. minucie Sasa Kalajdzic strzelił kontaktowego gola. Włosi mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie prowadzenia, jednak ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Włochy zagrały w ustawieniu 4-3-3: Donnarumma – Spinazzola, Acerbi, Bonucci, Di Lorenzo – Veratti (67′ Locatelli), Jorginho, Barella (67′ Pessina) – Insigne (108′ Cristante), Immobile (84′ Belotti), Berardi (84′ Chiesa)

Pary 1/4 finału Euro2020:

QF1: 6 VS 5; 02.07.2021, 18:00Petersburg (Francja/Szwajcaria VS Chorwacja/Hiszpania)
QF2: Belgia/Portugalia VS WŁOCHY; 02.07.2021, 21:00, Monachium
QF3: Holandia/Czechy VS DANIA; 03.07.2021, 18:00, Baku
QF4: 8 VS 7; 03.07.2021, 21:00, Rzym (Szwecja/Ukraina VS Anglia/Niemcy)