De Ligt: To nie był prawdziwy Juventus, Villarreal dał nam drogą lekcję

Verona Italy October 30 2021 Matthijs De Ligt Juventus Por

Matthijs de Ligt skomentował rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Villarreal (0:3). Holender powiedział redakcji Ziggo Sport:

W pierwszej połowie graliśmy całkiem nieźle. Stworzyliśmy kilka sytuacji, ale zabrakło nam szczęścia. Kontrolowaliśmy mecz także po przerwie, a oni nie oddali celnego strzału na bramkę. Wszystko zmienił rzut karny, po którym nie zareagowaliśmy właściwie. Mentalnie zeszliśmy wtedy do szatni, a to nie może zdarzać się na tym poziomie. Mogliśmy jeszcze zdobyć gola, to nie był prawdziwy Juventus. Jeśli chodzi o drugą bramkę, to byłem pewien, że Morata wygra pojedynek o tę piłkę. Powinienem był jednak mniej myśleć i szybciej działać. To dla nas lekcja, za którą słono zapłaciliśmy” – podsumował.

Matthijs de Ligt ma na koncie 29 spotkań w Champions League. Zawodnik zdobył w nich dwie bramki.