Juventus w towarzyskim meczu…

Juventus w towarzyskim meczu pokonał Regginę 3-0 i zdobył trzecie trofeum w przeciągu tygodnia – Trofeo Valle D’Aosta.
Mecz rozegrany w Saint Vicent toczył się w przyjaznej atmosferze. Sędzia nie musiał pokazywać żadnej kartki, a losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej połowie. Pierwsza skończyła się bezbramkowym remisem mimo wielu okazji z obu stron. Maresca trafił między innymi w poprzeczkę.
W drugiej połowie Lippi wprowadził paru nowych piłkarzy czego efektem była bramka Mareski. Pięknie przedarł się w polu karnym między trzema piłkarzami i spokojnie posłał piłkę do siatki. Druga bramka była autorstwa Alexa Del Piero. W tym samym miejscu co chwilę wcześniej Marsca przedarł się w pole karne jednak został nieprawidłowo powstrzymany przez jednego z obrońców Regginy. “Jedenastkę” pewnie wykorzystał sam poszkodowany. Parę minut później na boisku zjawił się Nedved i razem z Oliverą przeprowadzili dwójkową akcję wykończoną strzałem tego drugiego.
Reggina miała parę okazji do zmiany wyniku, ale nie udało jej się to dzięki dobrej dyspozycji Chimentiego.
Najlepszym piłkarzem spotkania był oczywiście Edgar Davids, który parę razy popisał się wspaniałymi sztuczkami i dryblingami.

Juventus – Reggina 3:0
Maresca, Del Piero (kar.), Olivera

Juventus: Chimenti (Mirante) – Birindelli (Iuliano), Ferrara, Montero (Fresi), Zambrotta (Pessotto) – Camoranesi (Del Piero), Conte (Appiah), Maresca (Nedved), Davids – Trezeguet (Di Vaio), Miccoli (Olivera).