Oficjalnie: Pierre Kalulu wypożyczony do Juventusu

Pierre Kalulu został dzisiaj oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz Juventusu. Stara Dama zapłaci Milanowi za roczne wypożyczenie Francuza 3,3 miliona euro. Klub będzie miał opcję wykupu piłkarza za 14 milionów euro i 3 miliony ewentualnych dodatków. Obrońca będzie w Juve występował z numerem 15.

Pierre Kalulu to urodzony w 2000 roku francuski środkowy obrońca. Karierę rozpoczynał w drużynach młodzieżowych i rezerwach Olympique Lyon, skąd w 2020 roku został kupiony przez AC Milan. W pierwszym sezonie rozegrał 18 spotkań (1108. minut, 1 gol), w drugim już 37 (2518. minut, gol i 3 asysty), a w kolejnym aż 46 spotkań (3438. minut, 1 gol). Sezon 2023/24 był dla obrońcy pechowy, ponieważ przez kontuzje (uraz mięśniowy uda, skręcenie kolana, uszkodzenie więzadeł) pokazał się na boisku zaledwie 11 razy (505. minut). Stojąca pod wielkim znakiem zapytania dyspozycja piłkarza po powrocie na boisko jest podstawowy powodem, przez który Paulo Fonseca nie widzi dla niego miejsca w składzie Milanu.