Zapowiedź meczu 2. kolejki Serie A: Hellas Werona – Juventus

Przed nami mecz 2. kolejki Serie A, w którym Juventus jedzie na trudny teren w Weronie. Czy podopieczni Motty przywiozą do Turynu komplet punktów?

Grafika Meczowa Juvepoland Hellas Juventus Serie A

Juventus świetnie rozpoczął sezon, wygrywając z Como aż 3:0. Czy podopieczni Motty podtrzymają dobre pierwsze wrażenie w starciu z Hellasem Werona? Gospodarze poniedziałkowego meczu również wygrali przed tygodniem 3:0, tyle że z Napoli – należy więc nastawić się na trudną przeprawę.

Z obozu rywala

Poprzedni sezon w wykonaniu Hellasu zakończył się sukcesem, za jaki w obliczu sytuacji w klubie należy uznać w miarę spokojne utrzymanie. Latem w roli trenera zatrudniono Paolo Zanettiego, klubową kasę zasilono sprzedażami Cabala do Juventusu i Noslina do Lazio, a większość środków na mercato przeznaczono na wykup wypożyczonych w poprzednim sezonie Serdara i Tchatchouy. Gialloblu oficjalnie rozpoczęli sezon porażką 1:2 z drugoligową Ceseną w 1/32 finału Pucharu Włoch, ale w pełni odbili to sobie przed tygodniem, gdy rozbili Napoli 3:0 po trafieniu Livramento i dublecie Mosquery. Obaj wymienieni zawodnicy trafili do Werony tego lata i wszystko wskazuje na to, że jutro obaj zagrają od 1. minuty.

Sytuacja kadrowa

Po meczu z Como urazy mięśniowe zgłosili Weah i Thuram, którzy najprawdopodobniej wrócą dopiero po wrześniowej przerwie reprezentacyjnej – obaj pomocnicy dołączyli do kontuzjowanych Adzicia i Milika. Na domiar złego w tygodniu podczas treningu urazu doznał Danilo – kapitan znalazł się na liście powołanych, ale kwestia jego występu rozstrzygnie się najpewniej w ostatnich godzinach przed meczem. Jeśli Brazylijczyk nie zagra, do akcji gotowy jest Savona z drużyny Next Gen, który zagrał połowę meczu przeciwko Como. Po jego wejściu wyżej przesunął się Cambiaso i wiele wskazuje na to, że Włoch zagra w ten sposób w Weronie od początku, tworząc ofensywny kwartet z Yildizem, Mbangulą i Vlahoviciem. Swój debiut w wyjściowym składzie w biało-czarnej koszulce zaliczyć ma Douglas Luiz.

Historia meczowa, fakty

★ Będzie to 88. starcie Juventusu z Hellasem. Bilans dotychczasowych pojedynków wypada na korzyść Bianconerich, którzy wygrali 51 razy w stosunku do 21 remisów i 15 triumfów Gialloblu.
★ W poprzednim sezonie Juventus wygrał z Hellasem w domowym starciu w pierwszej rundzie 1:0 po bramce Cambiaso i zremisował 2:2 w wyjazdowym rewanżu – wówczas Vlahović i Rabiot odpowiedzieli na bramki Folorunsho i Noslina.
★ Juventus nie otworzył sezonu dwoma kolejnymi wygranymi od czasów kampanii ligowej 2019/20 – wówczas pod wodzą Maurizio Sarriego Bianconeri pokonali w pierwszych dwóch kolejkach Parmę i Napoli.
★ Juventus wygrał zaledwie dwa z ostatnich dziewięciu wyjazdowych meczów z Hellasem (4 remisy, 3 porażki).
★ Spotkanie to poprowadzi Antonio Giua, który do tej pory sędziował pięć meczów Juventusu (cztery wygrane i remis) i siedem meczów Hellasu (wygrana, po 3 remisy i przegrane).

Przewidywane składy

Juventus (4-2-3-1): Di Gregorio – Savona/Danilo, Bremer, Gatti, Cabal – Locatelli, Douglas Luiz – Cambiaso, Yildiz, Mbangula – Vlahović
Hellas Werona (4-2-3-1): Montipo – Tchatchoua, Coppola, Dawidowicz, Frese – Belahyane, Duda – Livramento, Suslov, Lazović – Mosquera