Sobotnie okładki włoskiej prasy sportowej: Milan pokonuje Lecce, 5 minut ognia

Sprawdźmy o czym dziś pisze się w Italii. Mediolańska La Gazzetta dello Sport, rzymskie Corriere dello Sport oraz turyński Tuttosport – trzy najważniejsze dzienniki sportowe we Włoszech, zapraszamy na szybki przegląd pierwszych stron gazet.

Gazzetta dello Sport – Milan lata wysoko. Rossoneri pod wodzą Fonseki pokonują 3-0 Lecce. Pięć minut ognia Milanu, które zamknęły mecz już w pierwszej połowie dzięki bramkom Theo Hernandeza, Moraty i Pulisicia. Milan odradza się, ogromny awans w tabeli Serie A dzięki dwóm zwycięstwom z rzędu. Juve – Motta dziś w Genui szuka bramek za zamkniętymi drzwiami, mecz bez udziału publiczności.

Corriere dello Sport – Thiago się otwiera – niecodzienna decyzja Thiago Motty o ujawnieniu składu, który wyjdzie na boisko przeciwko Genoi. Danilo wraca do wyjściowej jedenastki, a 20-letni Rouhi rozpocznie od początku. Dziś na Marassi mecz za zamkniętymi drzwiami, to decyzja podjęta przez władze z powodu zamieszek między kibicami Genoi i Sampdorii podczas ostatnich derbów, rozegranych w ramach Coppa Italia.

Tuttosport – Thiago: Dam wam niespodzianki. Motta wykłada karty na stół i ujawnia skład już na dzień przed meczem z Genoą, wymieniając wszystkich zawodników, którzy zaczną od pierwszej minuty. Podkreśla również, że nie zabraknie nowości pod względem stylu gry Juventusu, który od trzech spotkań nie potrafi zdobyć bramki.