#FINOALLAFINE

Sarri: Nietypowi piłkarze Juve

Maurizio Sarri rozmawiał po meczu z Brescią z reporterem Sky Sport Italia. Trener Juve opowiedział o rolach swoich zawodników na boisku. Ponadto wspomniał o Giorgio Chiellinim i kontuzjowanym Miralemu Pjaniciu.

“Zrobiliśmy to, co musieliśmy. To był dobry początek, udało nam się przełamać impas, obiliśmy trzy razy poprzeczkę i osiągnęliśmy zwycięstwo” – rozpoczął trener mistrza Włoch.

Pod nieobecność Cristiano Ronaldo został użyty trójząb składający się z Cuadrado, Higuaina i Dybali.

“Dybala miał większą swobodę gry, podczas gdy Cuadrado musiał dostosować się do nowej pozycji i w konsekwencji pomagać w łataniu luki na prawej stronie. To skomplikowana sytuacja, ponieważ mamy wielu dobrych graczy, którzy nie mają określonej roli, wszyscy są dość nietypowi. Dybala jest napastnikiem, ale potrafi umiejętnie się cofnąć. Ronaldo lubi grać szeroko, a Cuadrado może spełniać wiele różnych ról”.

“Daliśmy odpocząć Ronaldo, ponieważ nie może grać w każdym spotkaniu. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na wspomniane ustawienie. W tym momencie gramy więcej trójką z przodu niż z trequartistą. Ramsey dał jasno do zrozumienia, że woli grać w środku pola niż za plecami napastników”.

Wszystkich ucieszył powrót Giorgio Chielliniego.

“Szczerze mówiąc, Chiellini sam dokonał tej zmiany! Odwróciłem się i zobaczyłem go w koszulce. Spytał mnie: ‘Trenerze ile jeszcze?’. Już wczoraj chodził i prosił o ostatnie dziesięć minut, więc nie mogłem mu odmówić!” – wyjaśnił nieco żartobliwie Sarri.

Miralem Pjanić wszedł z ławki, ale musiał opuścić boisko po 7 minutach.

“Nie wiemy jeszcze jaka jest skala problemu. Czuł ból w przywodzicielu i czekają go testy”.

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się żeby komentować
4 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Subskrybenci
 
Najaktywniejszy komentarz
Najciekawsze odpowiedzi
4 Autorzy komentarzy
PokeR10SnakeStyliann Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Snake
Użytkownik
Snake

Nie potrafię do końca wyinterpretować co Sarri miał na myśli mówiąc o nietypowych…

Styliann
Użytkownik
Styliann

Ja rozumie to w ten sposób, że wszyscy chcą kreować a nie ma kto zapier….

Snake
Użytkownik
Snake

Jak to Sarri zarządza że piłkarze nie mają określonych ról… Dlatego że lubią grać inaczej… Cr woli szerzej, Dybi glebiej…? Co to za argument?

Poke
Użytkownik
Poke

Eee… Co on gada. Chyba w tym kierunku zmierza piłka nożna, że gracze stają się coraz bardziej uniwersalni. Nawet wskazane jest kiedy gracz potrafi grać na więcej niż jedna pozycji czy odnajdywać się w więcej niż jednym schemacie…I

R10
Użytkownik
R10

Wygląda na to, że Sarri nie potrafi dobrać taktyki pod predyspozycje/preferencje piłkarzy.
Chyba wolałby dobrać piłkarzy pod taktykę, gdzie np napastnik to raczej 9’tka a nie grający gdzieś szeroko (Ronaldo), skrzydłowy to skrzydłowy biegający po skrzydle a nie gdzie mu się podoba (Dybala), itp itd

37 Campioni D'Italia