Juventus – Brescia 2:0 (1:0)

Przed Meczem Juventus Brescia

Pewne zwycięstwo Juventusu nad Brescią. Bianconeri, korzystając z problemów gości, kontrolowali spotkanie przez całe 90 minut i ostatecznie wygrali 2:0 po trafieniach Dybali i Cuadrado.

Trener Brescii już w 10. minucie musiał dokonać pierwszej zmiany – noinalny trzeci bramkarz Antenacci zastąpił Alfonso, który doznał urazu głowy. Juventus wykonywał kolejne rzuty rożne, które nie przynosiły jednak upragnionej bramki. W 33. minucie Higuan świetnie odnalazł w polu karnym niekrytego Dybalę, który fatalnie chybił prawą nogą. W 37. minucie Aye sfaulował wpadającego w pole karne Brescii Ramseya, za co obejrzał drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czego musiał opuścić boisko. Do stojącej piłki podszedł Paulo Dybala i oddał precyzyjne uderzenie obok muru, a bramkarz gości tylko patrzył, jak piłka wpada do jego bramki tuż przy słupku. Podopieczni Sarriego starali się pójść za ciosem, jednak Antenacci zaliczył dwie dobre interwencje – najpierw złapał strzał Dybali z woleja, po chwili zbił uderzenie głową Ruganiego na poprzeczkę.

Po przerwie Juventus nadal nacierał – Higuain oddał niezłe uderzenie z ostrego kąta, piłkę z linii bramkowej wybił jednak Sabelli. Kilkanaście sekund później okazję na uderzenie głową po rzucie rożnym miał Bonucci, ale trafił prosto w bramkarza. W 66. minucie Sarri dokonał pierwszej zmiany, wprowadzając Pjanicia w miejsce Ramseya. Bośniak przebywał na boisku tylko kilka minut – naciągnął sobie mięsień przy interwencji we własnym polu karnym i został zastąpiony przez Matuidiego. Francuz już po dwóch minutach zanotował piękną asystę, odgrywając piętą do wbiegającego w pole karne rywala Juana Cuadrado – Kolumbijczyk z dużym spokojem pokonał z bliska bramkarza Brescii. W 78. minucie cały stadion gorąco przywitał powracającego po kontuzji Chielliniego, który zastąpił Bonucciego. Juventus poszukiwał trzeciej bramki, ale bezskutecznie – Bentancur trafił w słupek, Dybala w poprzeczkę, a gol Higuaina został anulowany z powodu spalonego.

Nie było to porywające widowisko, ale piłkarze Juventusu spełnili swoje zadanie, a wieczorem mogą zasiąść przed telewizorami i obejrzeć pojedynek dwóch rywali w walce o scudetto. Od jutra drużyna rozpocznie przygotowania do wyjazdowego starcia z ostatnim w tabeli SPAL, które zaplanowano na sobotni wieczór.

38′ Dybala, 75′ Cuadrado (asysta Matuidi)

Juventus (4-3-3): Szczęsny – Danilo, Bonucci (78′ Chiellini), Rugani, Alex Sandro – Ramsey (66′ Pjanić, 73′ Matuidi), Bentancur, Rabiot – Cuadrado, Higuain, Dybala

Brescia (4-3-1-2): Alfonso (10′ Andrenacci) – Sabelli, Mateju, Chancellor, Martella – Bjarnason (80′ Ndoj), Dessena, Bisoli – Zmrhal (90′ Skrabb) – Balotelli, Aye

Żółte kartki: 19′ Bonucci, 43′ Higuain, 65′ Bentancur – 33′ Aye
Czerwone kartki: 37′ Aye