#FINOALLAFINE

Buffon: Ogień wciąż płonie

Gianluigi Buffon przedłużył kontrakt z Juventusem do 2021 r. Oznacza to, że popularny Superman będzie grał przynajmniej do 43 roku życia. Co wciąż daje mu motywację do gry?

“Wciąż płonie we mnie ogień. Gram dalej, ponieważ czuję się dobrze i jestem konkurencyjny, a ponadto zawsze chcę być jeszcze lepszy” – przyznał Buffon na Instagramie w rozmowie z Randstad Italia.

“W momencie gdy stałem się numerem 1, ta pasja zamieniła się w pracę, pojawiło się zobowiązanie, by nie spuszczać z tonu i zawsze być na szczycie. Przez 15 lat, odstawiłem żarty na bok. Teraz jako ‘staruszek’, przeżywam kolejną młodość. To mój sekret, który pozwala mi iść dalej”.

“Przez ostatnie 12 lat kariery mniej cieszyłem się ze zwycięstw i myślałem wiele o porażkach. Kiedy jesteś przyzwyczajony do wygrywania, staje się to normalne. W tym sensie, że wygrane mają na ciebie niewielki wpływ, a frustracja wywołana porażką pozostaje. Muszę próbować się z tym pogodzić. W przeciwnym razie ryzykuję, że nigdy nie zdołam zrezygnować”.

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się żeby komentować
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Subskrybenci
 
Najaktywniejszy komentarz
Najciekawsze odpowiedzi
1 Autorzy komentarzy
tabo89 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tabo89
Editor

Dobrze, że nie konar 🙂

Najnowsze aktualności

Artykuł: Umarł król, niech żyje król.

Matuidi na testach

Toni: Pirlo podobny do Guardioli

Repubblica: Uwolnić się od kontraktów

Kto przejmie U23?

Real szuka wzmocnień w Juve?

Nowy trener i nowe mercato

de Ligt przejdzie operację

Frustracja Ronaldo weźmie górę?

37 Campioni D'Italia