Juventus – Bologna 2:0 (1:0)

Przed Meczem Juventus Bologna

Zdecydowane zwycięstwo Juventusu nad Bologną na własnym stadionie. Bianconeri cieszą się z kompletu punktów i czystego konta dzięki trafieniom Arthura i McKenniego oraz wysokiej dyspozycji Szczęsnego.

Piłkarze Bologni rozpoczęli ten mecz bardzo agresywnie – w jednej z pierwszych akcji Soriano sfaulował Bentancura, przez co ten musiał być opatrywany i pozostał poza grą przez kilka minut. W 5. minucie Cuadrado przewrócił się w polu karnym rywala po starciu z Vignato, ale arbiter nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego. W 15. minucie Bianconeri wyszli na prowadzenie – po szybko wyprowadzonej kontrze Ronaldo podał do Arthura, a ten zdecydował się na uderzenie z dystansu około 20 metrów. Strzał nie był zbyt mocny, ale piłka odbiła się od Schoutena i kompletnie zmyliła Skorupskiego, po czym wpadła w dolny narożnik jego bramki. Goście szukali wyrównującej bramki, atakując dużą liczbą zawodników, a Juventus skupiał się na szybkich kontratakach. W kolejnych minutach dwie świetne okazje zmarnował Bernardeschi – najpierw, mając mnóstwo czasu i miejsca po lewej stronie karnego, zdecydował się na nieudaną próbę przelobowania bramkarza, a kilka chwil później trafił prosto w Skorupskiego, gdy dobijał uderzenie Ronaldo. Kolejnym, który zmarnował świetną szansę na podwyższenie prowadzenia, był Cuadrado – Kolumbijczyk wyprowadził kontratak i wpadł w pole karne, ale jego uderzenie z odległości ok. 10 metrów przeleciało nad bramką Bologni. W ostatniej fazie pierwszej połowy arbiter korzystał jeszcze z pomocy systemu VAR po tym, jak Orsolini przewrócił się w polu karnym Juventusu w starciu z Danilo, ale nie mogło być tam mowy o przewinieniu. Przed zejściem na przerwę niecelne uderzenie głową po rzucie rożnym oddał jeszcze McKennie, a wynik nie uległ już zmianie.

Mihajlović przeprowadzi w przerwie dwie zmiany, goście od razu po wznowieniu gry ruszyli do odważnych ataków, a Szczęsny popisał się znakomitym refleksem po nieudanej interwencji Cuadrado – Kolumbijczyk był bardzo bliski samobójczego trafienia głową. W 56. minucie Szczęsny zanotował kolejną dobrą interwencję, tym razem po groźnym uderzeniu Orsoliniego z pola karnego. Kilka minut później Bianconeri wyprowadzili dobrą kontrę, skończoną uderzeniem Cuadrado, które na rzut rożny odbił Skorupski. W 69. minucie Pirlo przeprowadził pierwszą zmianę, a Morata zastąpił Bernardeschiego. Po chwili było już 2:0 dla Juventusu – Cuadrado dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę głową do siatki precyzyjnym uderzeniem skierował Weston McKennie. Po chwili Amerykanin mógł cieszyć się z kolejnej bramki, ale zmarnował świetną okazję stworzoną przez Ronaldo i z kilku metrów trafił w Skorupskiego. Na nieco ponad 10 minut przed końcem gry Pirlo przeprowadzi potrójną zmianę – de Ligt, Rabiot i Ramsey weszli do gry za Bonucciego, Arthura i Kulusevskiego. W 87. minucie Rabiot przedarł się środkiem boiska, wygrał przebitkę przed polem karnym rywala i oddał strzał lewą nogą, ale kolejną dobrą interwencję zaliczył Skorupski. W ostatniej fazie meczu ataki gości zdecydowanie osłabły, a Juventus kontrolował grę i szukał trzeciego gola. W 90. minucie Ronaldo miał świetną okazję bramkową, ale Skorupski po raz kolejny bardzo dobrze interweniował.

Bianconeri pokazali dziś dwie twarze – stworzyli sobie całą masę sytuacji strzeleckich, ale też całkowicie oddali rywalom pole gry w pierwszych 20 minutach drugiej połowy. Ten mecz mógł skończyć się zdecydowanie wyższym zwycięstwem, ale gdyby Rossoblu wyrównali tuż po przerwie, równie dobrze mogło skończyć się podziałem punktów. Trzy punkty zostają jednak w Turynie, a teraz Juventus może myśleć już o środowym starciu ze SPAL w ćwierćfinale Pucharu Włoch.

15′ Arthur (asysta Ronaldo), 71′ McKennie (asysta Cuadrado)

Juventus (4-4-2): Szczęsny – Cuadrado, Bonucci (78′ de Ligt), Chiellini, Danilo – McKennie (90′ Demiral), Arthur (78′ Rabiot), Bentancur, Bernardeschi (69′ Morata) – Kulusevski (78′ Ramsey), Ronaldo
Bologna (4-2-3-1): Skorupski – De Silvestri (46′ Soumaoro), Tomiyasu, Danilo, Dijks (76′ Palacio) – Schouten, Svanberg (64′ Dominguez) – Orsolini (76′ Skov Olsen), Soriano, Vignato (46′ Sansone) – Barrow

Żółte kartki: 21′ Kulusevski, 47′ Chiellini, 53′ Arthur – 14′ Vignato, 62′ Dijks

ℹ️Na stronie KieleckiFutbol ruszył konkurs, w którym do wygrania jest kalendarz biurkowy ze zdjęciami od WajdaFoto i książka o Ronaldo. Zapraszamy! 👉 https://tiny.pl/r11pd