Juventus – Parma 3:1 (1:1)

Przed Meczem Juventus Parma

Pewne zwycięstwo Juventusu nad Parmą. Bianconeri musieli co prawda odrabiać straty, ale w drugiej części gry zdominowali niżej notowanego rywala i zasłużenie sięgają po komplet punktów.

Gospodarze rozpoczęli ten mecz od ataków i w pierwszych minutach wyglądali naprawdę groźnie. Colombi dobrze zareagował na centrostrzał Cuadrado, płaskie dogranie Alexa Sandro i sytuacyjne uderzenie Ronaldo. Crociati zaczęli dochodzić do gry po około 10 minutach, pierwszy sygnał ostrzegawczy wysłał Pelle, który niecelnie uderzył głową. W 25. minucie goście wyszli na prowadzenie – McKennie sfaulował Gervinho przed własnym polem karnym, a do stojącej piłki podszedł Gaston Brugman i precyzyjnym uderzeniem nie dał szans Buffonowi. Powtórki pokazały, że w murze fatalnie zachował się Ronaldo, który nie podskoczył, by zablokować przelatującą nad jego głową piłkę. Bianconeri obudzili się w ostatnim fragmencie gry przed przerwą i w 43. minucie doprowadzili do wyrównania – de Ligt zgrał głową piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego przez Cuadrado, a futbolówkę opanował Alex Sandro i mocnym uderzeniem lewą nogą wpakował ją do siatki.

Nie minęły dwie minuty od wznowienia gry po przerwie, a Juventus wyszedł na prowadzenie – tym razem Cuadrado miękko dośrodkował z prawego skrzydła, a swojego drugiego gola zdobył Alex Sandro, który skorzystał z niefrasobliwości defensywy rywala i uderzył głową z bliskiej odległości. W 68. minucie było już 3:1 – Cuadrado ponownie dokładnie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Matthijsa de Ligta, a Holender mocnym uderzeniem głową skierował piłkę do siatki. W tym momencie stało się jasne, że Parmie będzie bardzo trudno o sprawienie niespodzianki. Pirlo wprowadził do gry trójkę Kulusevski – Rabiot – Ramsey, a gospodarze kontrolowali przebieg gry i szukali czwartego trafienia. W ostatnich minutach na boisko weszli jeszcze Morata i Bernardeschi, a wynik nie uległ już zmianie.

Obrońcy musieli wyręczyć dziś napastników, ale najważniejsze, że komplet oczek został w Turynie. Podopieczni Pirlo nie podłamali się po utracie bramki i odrobili część straty do Milanu, który przegrał dziś z Sassuolo. Już w niedzielę kolejne spotkanie ligowe Juventusu – tym razem będzie to wyjazd do Florencji.

43′ Alex Sandro (asysta de Ligt), 47′ Alex Sandro (asysta Cuadrado), 68′ de Ligt (asysta Cuadrado) – 25′ Brugman

Juventus (4-4-2): Buffon – Danilo, de Ligt, Bonucci, Alex Sandro – Cuadrado (74′ Kulusevski), Arthur (87′ Bernardeschi), Bentancur (74′ Rabiot), McKennie (74′ Ramsey) – Dybala (84′ Morata), Ronaldo
Parma (4-4-2): Colombi – Laurini, Osorio, Bani, Pezzella (81′ Busi) – Grassi, Brugman (71′ Hernani), Kurtić – Man (81′ Karamoh), Pelle (61′ Cornelius), Gervinho (61′ Mihaila)

Żółte kartki: 23′ McKennie, 90′ Ronaldo – 88′ Hernani, 90′ Karamoh