Udinese – Juventus 1:2 (1:0)

Przed Meczem Udinese Juventus

Juventus wraca z Udine z kompletem punktów. Bianconeri szybko stracili bramkę i wydawało się, że nie zdołają pokonać niżej notowanego rywala. Sprawy w swoje ręce w ostatnich minutach gry wziął jednak Cristiano Ronaldo.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 10. minucie – De Paul sprytnie rozegrał rzut wolny, podając do wychodzącego na dobrą pozycję Moliny, a ten płaskim uderzeniem z ostrego kąta pokonał Szczęsnego. Juventus ruszył do odrabiania strat – w 27. minucie bliski trafienia był McKennie, który uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka nieznacznie minęła jednak słupek. Przed przerwą uderzali jeszcze Dybala, de Ligt i Ronaldo, ale wynik nie uległ już zmianie.

Na początku drugiej połowy to Udinese wyglądało groźniej i podopieczni Gottiego byli bliscy drugiego trafienia – uderzenia Arslana i Strygera Larsena minęły jednak bramkę Szczęsnego. Pirlo wprowadził do gry Kulusevskiego i Moratę, ale gra Juventusu nadal pozostawiała wiele do życzenia. W 82. minucie De Paul zablokował ręką strzał Ronaldo z rzutu wolnego, a arbiter bez wahania wskazał na rzut karny. Do stojącej piłki podszedł sam Portugalczyk i pewnym uderzeniem pokonał Scuffeta. Zaraz po tym trafieniu do gry weszli Rabiot i Correia, a Francuz w 89. minucie dośrodkował w pole karne na głowę Cristiano Ronaldo, który skorzystał z niepewnej interwencji bramkarza i ustalił wynik meczu.

Te wyszarpane trzy punkty oznaczają, że Juventus zajmuje w tabeli trzecie miejsce, mając na koncie tyle sam oczek co druga Atalanta i czwarty Milan. Już za tydzień Stara Dama podejmie na własnym stadionie Rossonerich w meczu o kolosalnym znaczeniu.

10′ Molina (asysta De Paul) – 83′ Ronaldo (rzut karny), 89′ Ronaldo (asysta Rabiot)

Juventus (4-4-2): Szczęsny – Danilo, de Ligt, Bonucci, Alex Sandro – Cuadrado (85′ Correia), Bentancur, McKennie (84′ Rabiot), Bernardeschi (59′ Kulusevski) – Dybala (66′ Morata), Ronaldo
Udinese (3-5-2): Scuffet – Becao, Bonifazi (84′ Samir), Nuytinck (90′ Ouwejan) – Molina, De Paul, Walace, Arslan (72′ Forestieri), Stryger Larsen – Pereyra, Okaka

Żółte kartki: 44′ Arslan, 55′ Pereyra, 83′ De Paul – 90′ Pirlo (poza boiskiem)

70 komentarzy

cos mało piszecie o dybali tak słabo zagrał

JuraGD

Ronaldo strzelił 2x. Ma już jakoś 35 bramek. Znafcy i tak stwierdzą, że jest niepotrzebny i bez niego Juve by się lepiej rozwijało. Jakby Juventus miał linię pomocy, alternatywę na lewej obronie i trenera z jajami to Ronaldo byłby wartością dodaną.

nie podniecajcie się tak tym Ronaldo strzelił dwie bramki ok ale grał bardzo słabo jak na piłkarza co zarabia 30mln rocznie, piszecie że juventus był by w środku tabeli bez niego a wcale nie wydaje mi sie żeby tak było bo bez niego juve radziło sobie bardzo dobrze i wcale nie podniosl poziomu naszej druzyny wiec skonczcie gadac jakby dokonal tu wielkich rzeczy.

Fed2012

Ważne trzy punkty po bardzo słabej grze. Kolejka szczęśliwa dla Juve- Neapol i Atalanta w plecy. Za tydzień pokonać Milan i powinno być z górki. CR7 po króla strzelców. Pirlo po strzelonej bramce na 2-1 cieszył się jak piłkarz, a nie jak trener.... Czekam na Allegriego.

Gdzie ci pie... przeni hejterzy CR7?!! ŻAL MI WAS.
Cris znowu uratował <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡° )> juventusowi. Wypieprzajcie go dalej to miejsce w środku tabeli byłoby realne. Odejmijcie sobie dzisiejsze 3pkt. to jak lazio wygra zaległy mecz Juve 6 miejsce. No ale po co Cris lepiej grać bandą patalachow a Crisa hejtowac.jeszcze będziecie płakać jak odejdzie bo wtedy dopiero zrozumiecie jego wartość dla zespołu

Dziś fart ogromny, ale farta wiecznie nie będzie i z taką grą, trzeba poważnie obawiać się LE...

FORZA JUVE!

Mecz do zapomnienia jak większość w tym sezonie ale chyba jeszcze nie wszyscy sobie zdają sprawę jak ważne były te 3 pkt. Nawet nie dopuszczam myśli co by było i mam nadzieje że do tego nie dojdzie jak byśmy się nie zakwalifikowali do LM. Z taką grą którą prezentujemy i raczej do końca sezonu nie zapowiada się żeby się coś zmieniło to przy dzisiejszej porażce albo nawet i remisie nie widzę nas w LM. Tym bardziej że czekają nas jeszcze trudniejsze mecze. Bez gry w lidze mistrzów to nawet ciężko ściągnąć kogoś z topu na przyszły sezon. Przez większość sezonu miałem cichą nadzieje na mistrzostwo ale nie przypuszczałem że awans do samej ligi mistrzów będzie taki szarpany..... Trzeba awansować i poważnie myśleć nad wzmocnieniem środka pola bo to jest rozpacz....

Poke

Nie dało się tego oglądać. Naprawdę. Powiem więcej , nawet zwycięstwo nie cieszy. Im ten sezon trwa dłużej tym ta drużyna wygląda gorzej. Żadnego progresu, żadnej poprawy. Tak jak na początku bronilem Pirlo tak teraz naprawdę chce żeby odszedł. Najgorsze Juve od czasu kiedy pamiętam. Niestety.

No i Cris znowu nam wygrywa mecz. A kiedy nie idzie to zawsze najlepiej zwalać na Portugalczyka. To nie Ronaldo jest problemem w Juve. Mecz tragiczny. Ale w tym sezonie liczą się już tylko punkty.

Daesu

Szkoda gadać, CR7 uratował nam dupę i jeszcze jest szansa na LM, ale ciężko myśleć pozytywnie, kiedy się na to patrzy. Poza golami Ronaldo drugim plusem jest wpuszczenie na boisko młodego Felixa Correi, reszta do zapomnienia. #PirloOut

Don Mati

Naprawdę wszystko jestem praktycznie zrozumieć, brak taktyki, trzymanie na murawie ludzi bez pojęcia, ale jak ktoś kto jest trenerem Juventusu nie ma przenalizowane(a może i ma) że bramkarz Udinese nadaje się tylko do Serie B i powinno się strzelać ile się da zza pola karnego, no ale Pirlo ma to gdzieś i nie wiadomo co on im kazał robić, z drugiej strony jak oni dali się zrobić przy golu jak "Niedorozwinięci" nie obrażając osób chorych to nawet jak by im kazał to pewnie i tak by nie zrozumieli choć wątpię w to po jego decyzji o zdjęciu Dybali który usiłował coś robić
Ps. Nie wiem czy dociągnę do końca sezonu oglądając te mecze bo słabo to nerwowo wytrzymuje

"Ten irytujący Portugalczyk", "ten, któremu się nie chce, "ten bez którego gramy o wiele lepiej", "ten, którego cała Europa traktuje już jak emeryta", "ten, którego trzeba się pozbyć i którego w ogóle nie należało sprowadzać" - znowu ratuje nam 3 punkty i miejsce na podium, i najpewniej - oby! - zmierza po tytuł króla strzelców Serie A.

rammstein

co by nie mówić takie zwycięstwa budują i niewątpliwie cieszą. Dawno Juve nie wygrało meczu w końcówce meczu 🙂