Kolumbia przegrywa z Argentyną

Kolumbia z Juanem Cudrado w składzie przegrała półfinałowy mecz Copa America z Argentyną. W regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1 i o awansie zdecydowały karne (w Copa America nie ma dogrywek), w których drużyna Lionela Scaloniego wygrała 3:2.

Spotkanie było wyrównane i obfitowało w wiele sytuacji bramkowych, w których zabrakło centymetrów, żeby padło więcej goli. Już w siódmej minucie Messi w polu karnym mając obrońców na plecach ładnie wypatrzył Lautaro Martineza. który mierzonym strzał po ziemi nie dał szans bramkarzowi i mieliśmy 1:0. W następnej akcji Cuadrado mógł wyrównać, jednak z kilkunastu metrów trafił prosto w bramkarza. Kolumbia się nie zrażała i nadal atakowała, dzięki czemu w 36. minucie dwa razy było blisko do wyrównania. Najpierw Barrios mocnym strzałem zza pola karnego trafił słupek, a już chwilę później, po rzucie rożnym, Mina obił poprzeczkę Martineza. Przed zejściem do szatni David Ospina wybił z linii bramkowej strzał Gonzaleza i do przerwy mieliśmy nadal 1:0.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i nadal obie drużyny aktywnie szukały okazji na zdobycie gola. Udało się to Kolumbii w 61. minucie. Po szybko wykonanym z połowy boiska rzucie wolnym, Luiz Diaz dał próbkę swojej szybkości i mimo asysty obrońców, po tym jak został odepchnięty i już upadał, zdołał umieścił piłkę w siatce. Po tym golu Kolumbia spuściła trochę z tonu, czego efektem były jeszcze dwie bardzo groźne sytuacje Albiceleste. W 73. minucie po błędzie obrony i pochopnym wyjściu bramkarza na 30 metr, w sytuacji 2v2 gorsi okazali się napastnicy Argentyny. Piłkę po strzale Martineza na linii bramkowej zatrzymał obrońca, a w dobitce fatalnie spudłował Di Maria i wysłał futbolówkę na trybuny. Niespełna dziesięć minut później Messi postraszył jeszcze przeciwnika trafiając w słupek.

Remisowy wynik utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry i do rozstrzygnięcia niezbędny był konkurs jedenastek. Kolumbia, która w ćwierćfinale pokonała 4:2 w karnych Urugwaj, tym razem była gorsza w tym elemencie gry:

1. 1-1 Messi (+), Cuadrado (+)
  2. 1-1 De Paul (x), Sanchez (x)
  3. 2-1 Paderes (+), Mina (x)
  4. 3-2 Martinez (+), Borja (+)
  5. 3-2 Cardona (x)

Dla Juana Cuadrado to jednak nie koniec Copa America. 10 lipca o 02:00 Kolumbia zagra z Peru mecz o trzeciej miejsce. Finał z kolei (Brazylia – Argentyna) zaplanowany jest na 11 lipca o 02:00.