Juventus U23 2:1 Fiorenzuola

Po prawie dwutygodniowej przerwie zawodnicy Juventusu U23 wrócili do gry z nadzieją na kolejne trzy punkty. Tym razem Bianconerim przyszło zmierzyć się z drużyną Fiorenzuoli, która obecnie zajmuje 14. miejsce w tabeli Serie C.

Mecz rozpoczął się dość spokojnie, a w pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele. W 42. minucie żółtą kartką został ukarany Fabio Miretti, a kilka minut później sędzia zaprosił zawodników do szatni. Druga część rozpoczęła się z przytupem, bowiem już w 49. minucie bramkę na 1:0 strzelił Marley Ake. Bianocneri utrzymywali prowadzenie, a obaj trenerzy przeprowadzili kilka zmian. Na kolejne trafienie musieliśmy jednak poczekać aż do 75. minuty. Drugą bramkę w tym meczu zdobył świetnie spisujący się Marley Ake, a zespół mógł odetchnąć i uspokoić grę. Niestety trzy minuty później goście za sprawą Davide Arrondiniego zmniejszyli stratę i złapali kontakt, wprowadzając nerwy w szeregi Juventusu U23. Na szczęście dla nas Fiorenzuola nie była już w stanie strzelić kolejnego gola. Mecz zakończył się zwycięstwem 2:1, a dobrze spisujący się w tym sezonie podopieczni Lamberto Zauli wskoczyli na 6. miejsce w tabeli, mając o jeden mecz rozegrany mniej od pozostałych zespołów.

Juventus U23 (4-3-2-1): Israel – Leo, De Winter, Stramaccioni, Anzolin – Miretti (68′ Nicolussi Caviglia), Leone (82′ Zuelli), Sersanti – Aké, Sekulov (56′ Soulé) – Pecorino (68′ Da Graca)

Fiorenzuola (4-3-3): Battaiola – Olviera, Ferri, Cavalli, Dimarco – Nelli (65′ Stronati), Zaccariello, Palmieri (75′ Maffei) – Currarino (54′ Tommasini), Oneto (65′ Arrondini), Bruschi (75′ Godano)