Szczęsny: Wszystko zrobiliśmy źle

Pavan Poprawic Obrone

Wojciech Szczęsny, mimo iż według dziennikarzy Tuttosport był we wczorajszym meczu najlepszym zawodnikiem Juventusu na boisku, nie szukał usprawiedliwień po dotkliwej porażce z Chelsea.

Wszystko w tym meczu robiliśmy źle, druga połowa nie była lepsza od pierwszej. Graliśmy zbyt blisko własnej bramki i trochę za bardzo pasywnie. Trudno wytłumaczyć tę porażkę. Niestety dziś wieczór widać było wyraźną różnicę pomiędzy obiema drużynami. Oni są najlepszym zespołem Europy, a my nie jesteśmy w stanie rzucić im wyzwania, źle się z tym czuję“.

Bramkarz podkreślił, że teraz przyszedł czas, by skupić się na kolejnym meczu: “W sobotę gramy z Atalantą, która w lidze jest naszym bezpośrednim rywalem. To kluczowy mecz i musimy maksymalnie się przygotować by odpowiedzieć na boisku na to, co zdarzyło się dzisiaj i na zasłużoną krytykę, która nas czeka. Mam wrażenie, że jako zespół odnaleźliśmy już równowagę, jednak dzisiejszy mecz był tragiczny. Przegrywanie w taki sposób nie robi dobrze“.