Noty piłkarzy Juventusu za mecz z Romą. Szczęsny bohaterem, Morata dał kapitalną zmianę, a Kean zawiódł

Noty Za Mecz Z Empoli

Powiedzieć, że we wczorajszym meczu Roma-Juventus działo się dużo, to tak jakby nic nie powiedzieć. Piłkarze Starej Damy kiepsko weszli w to spotkanie i już po 11 minutach przegrywali, mimo to do przerwy na tablicy widniał wynik 1:1. Początek drugiej części był jeszcze gorszy, bowiem w krótkim odstępie czasu Roma strzeliła dwie bramki i wydawało się, że jest już po meczu. Nic bardziej mylnego, zawodnicy Juventusu dostali skrzydeł i od 70 minuty w przeciągu siedmiu minut zdobyli aż trzy bramki, dzięki czemu wyszli na prowadzenie. Jednym z bohaterów tego meczu został Wojciech Szczęsny, który obronił rzut karny i pomógł w zachowaniu prowadzenia. Oprócz Polaka świetnie zaprezentował się Alvaro Morata, który po wejściu na boisku dał nową jakość drużynie i zaliczył jeden z najlepszych występów w tym sezonie. Z gorszej strony pokazali się niestety Moise Kean, Rodrigo Bentancur i Matthijs de Ligt.

TOP: Wojciech Szczęsny – śmiało można go nazwać bohaterem tego meczu, pomimo trzech wpuszczonych bramek, przy których jednak nie miał za dużo do powiedzenia. Najważniejszym momentem był obroniony rzut karny w 83. minucie, dzięki czemu piękny powrót Juventusu z 1:3 na 4:3 stał się faktem. Oprócz tego Polak zanotował kilka dobrych interwencji, jedna z nich miała miejsce w ostatnich minutach spotkania, kiedy to ryzykownie wyszedł do biegnącego Abrahama i wybił mu piłkę spod nóg. Wojtek znajduje się w dobrej formie i odkupuje swoje winy z początku sezonu.

FLOP: Moise Kean – młody napastnik był całkowicie oderwany od gry, rzadko kiedy miał piłkę i był niemalże niewidoczny. Niestety nie potrafił nawiązać współpracy z Paulo Dybalą, co skutkowało samotnym bieganiem po boisku. Włoch, póki co nie potrafi pokazać swoich umiejętności i z meczu na mecz zawodzi nadzieje trenera, i kibiców. Lekcją dla niego powinno być wczorajsze wejście Alvaro Moraty, który całkowicie odmienił grę drużyny przez swoją ogromną aktywność i walkę.