Noty piłkarzy Juventusu za mecz z PSG. W końcu przyzwoicie wyglądający środek pomocy

Nie było zwycięstwa czy nawet remisu w ostatnim spotkaniu Juventusu w grupowej fazie Ligi Mistrzów. Na otarcie łez kibicom Bianconerich pozostało zajęcie trzeciego miejsca, które premiowane jest dalszą grą w Lidze Europy. Mimo porażki 1:2 z PSG na własnym stadionie wielu kibiców doceniło zaangażowanie, które mimo zdziesiątkowanego składu pokazali piłkarze Starej Damy, szczególnie ci młodzi.

Najsłabiej za całe spotkanie został oceniony Federico Gatti, który został postawiony przed ciężkim zadaniem powstrzymania mocnego ataku Paryżan: “Desperacko i zawstydzająco próbował zatrzymać Mbappe, ale ten był bezlitosny. Próbuje go faulować, ale w efekcie kończy się golem i żółtą kartką” – ocenili występ Gattiego dziennikarze Eurosport. Bardziej wyrozumiali byli dla niego koledzy z Goal: “Od Pavarolo do PSG. Marzenia czasami się spełniają, ale niewiele je dzieli od koszmaru. Mbappe, Messi i spółka to byli dla niego po prostu zbyt poważni przeciwnicy“.

Niemal równie kiepsko został oceniony występ Filipa Kosticia, który według calciomercato był “przewidywalny do bólu. Wielokrotnie próbuje, ale kompletnie nic z tego nie wynika. Jego dośrodkowania kończą się niemal zawsze na zawodnikach PSG lub są niecelne“.

Najlepsze oceny wśród zawodników Juventusu otrzymali z kolei Manuel Locatelli, Nicolo Fagioli i strzelec gola Leonardo Bonucci. “Locatelli ma na sumieniu utratę piłki, po której Mbappe strzelił gola na 0:1. Jednak w miarę upływu minut wraca do siebie i dominuje w środku pola. Fagioli z kolei to rozkosz dla oczu i czysta klasa. Posiada doskonałe wyczucie czasu mimo że ma dopiero 21 lat. Ręce same składają sie do oklasków” – ocenili dziennikarze Tuttosport, którym w tym meczu bardziej podobał się występ młodszego z włoskich pomocników.

TOP: LocatelliFLOP: Gatti