Giorgio Chiellini z mistrzostwem MLS!

Chiellini Los Angeles Dalo Mi Nowe Mozliwosci

W rozegranym wczoraj finałowym spotkaniu Major League Soccer Los Angeles FC wygrało z Philadelphią Union i tym samym zdobyło mistrzostwo rozgrywek. Drużyna Giorgio Chielliniego nie miała łatwego zadania i po remisie 2:2 w regulaminowym czasie gry doszło do dogrywki, w której obie drużyny strzeliły po golu. W szalonej końcówce najpierw Jack Elliott w 4. minucie doliczonego czasu strzelił gola na 2:3, a następnie Gareth Bale w 128. minucie meczu ustalił wynik spotkania na 3:3. Konieczna więc była seria jedenastek, w której po siódmym wykonywanym karnym widniał wynik 3:0.

Legendarny obrońca Starej Damy nie wystąpił w finałowym meczu, a od lipca rozegrał łącznie 13 spotkań (760. minut na boisku), w których zanotował jedną asystę.