Zakaria z golem w debiucie w Chelsea. Czy pomocnik wróci do Juve?

Denis Zakaria Juventus Twitter

Ciągle nie wiadomo jakie plany wobec Denisa Zakarii ma Chelsea. Zawodnik, który został kupiony przez Juventus w styczniu tego roku z Borussi Moenchengladbach rozegrał w koszulce Starej Damy 15 spotkań (945. minut, 1 gol, 1 asysta), a następnie został wypożyczony na rok do londyńskiego klubu.

Niestety pierwsze dwa miesiące spędzone w stolicy Anglii nie są dla Szwajcara zbytnio udane. W 12 pierwszych możliwych spotkaniach ani razu nie pojawił się na boisku. Czas na debiut przyszedł dopiero w ubiegłą środę, kiedy Chelsea podejmowała na własnym stadionie Dinamo Zagrzeb w ostatniej kolejce grupowej fazy Ligi Mistrzów. Zakaria spędził na boisku 71. minut i strzelił zwycięskiego gola dla swojej drużyny. Co ciekawe, w podobny sposób zawodnik zaprezentował się w swoim pierwszym meczu w koszulce Juventusu, kiedy w meczu z Hellasem strzelił gola ustalając wynik spotkania na 2:0 dla gospodarzy.

Gol i zwycięstwo w debiucie na pewno dodadzą skrzydeł Denisowi. Problem w tym, że gdy przechodził do Chelsea to trenerem był ciągle Thomas Tuchel, który chciał go w zespole. Jego następca Graham Potter ma odrobinę inną wizję dla swojej drużyny i dlatego póki co niezbyt chętnie korzysta z usług 25-latka. W związku z tym należy się spodziewać, że już w styczniu pomocnik opuści Stamford Bridge, jednak nie wróci do Turynu. Juventus będzie chciał ponownie oddać go na wypożyczenie. Według calciomercato zainteresowani zawodnikiem mają być między innymi AS Monaco i Borussia Dortmund.