Noty piłkarzy Juventusu za mecz z Hellasem. Moise Kean i Alex Sandro bohaterami spotkania?

Zwycięstwo 1-0 z czerwoną latarnią Serie A, po zaciętym do ostatnich minut spotkaniu, to na pewno nie jest to czego oczekują po drużynie Massimiliano Allegriego kibice Juventusu. Z jednej strony padają zrozumiałe słowa krytyki, według których drużyna mająca w składzie najlepiej opłacanych zawodników we Włoszech powinna bez większych problemów wygrać 2-3 bramkami. Optymiści wskazują z kolei na to, że wyjazdy na Hellas od dawna nie leżą Starej Damie. Z tego jak niektórzy określają “trudnego terenu” Bianconeri w ostatnich 7 spotkaniach zdobyli zaledwie 6 punktów, notując 3 porażki, 3 remisy i 1 wygraną. Ponadto w obliczu wielu kontuzji w drużynie najważniejsze są punkty, których w poprzednich sezonach wielokrotnie brakowało na koniec sezonu. Kto ma rację? Jak zwykle jest gdzieś po środku i obie strony ją mają.

Według włoskich dziennikarzy bohaterem spotkania został strzelec jedynego gola Moise Kean, na temat którego jednak nie można zbyt wiele napisać. Strzelił decydującego gola, co na tle słabo grającego Juventusu wystarczyło do zdobycia miana najlepszego zawodnika meczu:

• Wraca do wyjściowego składu i zdobywa gola. Może nie gra najlepiej, ale jego gol decyduje o wyniku spotkania” ~ goal.
  • Jeden błysk to niewiele, ale właśnie tego potrzebowało Juve tego wieczoru, aby przełamać mocny opór Hellasu. Krótko mówiąc: brawo. Pokazuje, że w razie potrzeby jest gotowy” ~ eurosport.

Po drugiej stronie barykady jest Alex Sandro, który mimo że na boisko wszedł dopiero w 79. minucie zdążył zapisać się w dość istotny sposób w protokole meczowym:

• Półtorej kartki w dziesięć minut: najpierw żółta, a później bezpośrednio czerwona. Mając zapas sił nie potrafił nadążyć za przeciwnikami. Tragiczny występ” ~ eurosport.
  • Mimo że w tak krótkim czasie zdążył dostać żółtą i czerwoną kartkę, to wykonał zagranie, które uratowało wynik. Paradoksalnie można powiedzieć, że to była dobrze ‘wydana’ kartka” ~ tuttosport.

TOP: Moise KeanFLOP: Alex Sandro