Allegri: Miejsce w czwórce celem minimum. Jestem zadowolony z zawodników

Milan Italy October 24 2021 4

Kolejne zwycięstwo 1-0, kolejne dopiero w końcówce meczu. Max Allegri upiera się jednak, że powodem kontynuacji tej świetnej serii jest wysoki poziom sprawności i siła mentalna jego piłkarzy. Tym razem zwycięską bramkę po podaniu Chiesy zdobył Danilo.

Jesteśmy w dobrym okresie, ale musimy sobie podnosić poprzeczkę. Przeciwko Cremonese nie było wystarczającej koncentracji, dziś było nieco lepiej, Udinese to mocna drużyna, ale mieliśmy sporo okazji w drugiej połowie. Nasze kolejne zwycięstwo w końcowej fazie meczu zawdzięczamy dobrej kondycji i sile mentalnej. Umiejętności techniczne oczywiście są kluczowe, ale jeśli nie masz siły dać z siebie jeszcze więcej i być te kilka centymetrów przed przeciwnikiem, nie będziesz wygrywał spotkań. Sezon zaczęliśmy dość wolno, teraz musimy dobrze pracować by nadrabiać. To ważne zwycięstwo, ponieważ umacnia nasze miejsce w pierwszej czwórce” – powiedział trener dla DAZN.

Allegri został zapytany dalej, czy Juventus nie powinien próbować rozpoczynać meczów z nieco większą intensywnością, zamiast męczyć się do ostatnich minut, w odpowiedzi skupił się jednak na czymś innym. “Czasami za bardzo śpieszyliśmy się z dośrodkowaniami czy podaniami. W drugiej połowie McKennie pełnił bardziej rolę środkowego pomocnika i wywieraliśmy większą presję na przeciwniku. Manu Locatelli miał dziś trochę problemów po wyczerpującym meczu w Cemonie. Paredes może stać się ważnym zawodnikiem, ma świetną wizję gry i powinien częściej wybierać tego typu podania do przodu jak dziś. Jest do tego zdolny, więc musi nad tym pracować i poprawiać swoje wybory na boisku“.

Di Maria grał 60-70 minut na dobrym poziomie, jestem zadowolony ze wszystkich chłopaków, którzy pokazali serce i głód zwycięstwa. Kiedy zaczynasz grać co trzy dni, potrzebujesz wszystkich piłkarzy gotowych i w dobrej formie“.

Dla Juventusu było to 12 czyste konto w 17 pierwszych meczach Serie A, co jest wyrównaniem rekordu Cagliari z sezonu 1966/67 na tym etapie sezonu. W przyszłym tygodniu jednak wielkie starcie z Napoli. “Napoli jest nadal zdecydowanym faworytem do wygrania scudetto, ma dużą przewagę. My chcemy umocnić nasze miejsce w czwórce, jest prawie połowa sezonu i mamy się dobrze. Krok po kroku, skupiamy się na pracy i osiągnięciu minimalnego celu, jakim jest miejsce w czwórce“.