Kartka z kalendarza – 16 kwietnia 2019, de Ligt eliminuje Juventus z Ligi Mistrzów

Kartka Z Kalendarza 16 Kwietnia 2019 De Ligt Eliminuje Juventus Z Ligi Mistrzow
fot: standard.co.uk

Dziś chcemy przypomnieć Wam jeden z historycznych meczów Juventusu. Dokładnie 4 lata temu, 16 kwietnia 2019 roku w ćwierćfinale Ligi Mistrzów Juventus podejmował na Allianz Stadium Ajax Amsterdam.

Juventus po pozyskaniu Cristiano Ronaldo uznawany był za jednego z głównych faworytów do wygrania Ligi Mistrzów w 2019 roku. Po wyeliminowaniu w fantastycznym stylu Atletico Madryt, podopieczni Maxa Allegriego trafili w ćwierćfinale na rewelację rozgrywek – Ajax Amsterdam. Piłkarze z Holandii w poprzedniej rundzie wyeliminowali Real, wygrywając w dwumeczu 5-3. Po remisie 1:1 w Amsterdamie, do rewanżu w Turynie piłkarze Starej Damy przystępowali w dobrych nastrojach. Choć przez pierwsze 30 minut meczu wszystko wydawało się pod kontrolą Juventusu, co potwierdziła bramka Cristiano Ronaldo, to zaledwie pięć minut później van de Beek doprowadził do wyrównania. Druga połowa niestety należała już w pełni do gości z Amsterdamu. W 67. minucie de Ligt wpakował piłkę do siatki strzałem głową, dając przyjezdnym ogromną przewagę. Dla Juventusu oznaczało to konieczność zdobycia dwóch bramek, aby awansować dalej, w tamtym czasie obowiązywała jeszcze zasada bramek strzelonych na wyjeździe. Kolejne minuty to świetna gra Ajaxu, który raz po raz próbował zaskoczyć bramkarza Juventusu, podczas gdy piłkarze Maxa Allegriego nie mieli pomysłu na odrobienie strat i ostatecznie musieli pogodzić się z odpadnięciem z rozgrywek, ku rozpaczy tysięcy zgromadzonych kibiców na Allianz Stadium.

Po transferze Cristiano Ronaldo, to miał być ten rok, w którym Juventus ostatecznie przełamie niemoc w Lidze Mistrzów i sięgnie po upragniony puchar. Tak się jednak finalnie nie stało, a kolejne lata były dla Bianconerich już tylko gorsze.

Juventus – Ajax 1:2 (1:1)
28′ Ronaldo (asysta Pjanic) – 34′ van de Beek (asysta Ziyech), 67′ de Ligt (asysta Schoene)

Juventus (4-3-3): Szczęsny – De Sciglio (64′ Cancelo), Bonucci, Rugani, Alex Sandro – Can, Pjanić, Matuidi – Bernardeschi (80′ Bentancur), Dybala (46′ Kean), Ronaldo

Ajax (4-3-3): Onana – Veltman, de Ligt, Blind, Mazraoui [(11′ Sinkgraven) 82′ Magallan] – Schone, van de Beek, de Jong – Ziyech (87′ Huntelaar), Tadić, Neres

Żółte kartki: 69′ Can