Wtorkowe okładki włoskiej prasy sportowej, szok w Milanie, Maldini odchodzi. Poważna kontuzja Abrahama

Wtorkowe Okladki Wloskiej Prasy Sportowej Szok W Milanie Maldini Odchodzi Powazna Kontuzja Abrahama

Sprawdźmy o czym dziś pisze się w Italii. Mediolańska La Gazzetta dello Sport, rzymskie Corriere dello Sport oraz turyński Tuttosport – trzy najważniejsze dzienniki sportowe we Włoszech, zapraszamy na szybki przegląd pierwszych stron gazet.

Gazzetta dello Sport –  Milan-Maldini pożegnanie. Szok! Rozłam między Cardinale a dyrektorem technicznym, odchodzi również Massara, większa władza dla Furlaniego. Pioli zostaje jako trener. Inzaghi, w sobotę Liga Mistrzów, potem przedłużenie kontraktu. Simone i Inter będą związani aż do 2025 roku: “Nie ma strachu przed City“. Fiorentina jutro w Pradze przeciwko West Hamowi w finale Ligi Konferencji. Juve, De Laurentiis stawia mur, pierwsze nie dla Giuntoliego. Abraham wraca w 2024 roku, poważna kontuzja kolana, nowe pomysły w Rzymie to Nzola i Icardi.

Corriere dello Sport – Allegri aż do gorzkiego końca. Rozczarowanie z powodu udziału tylko w Lidze Konferencji nie wpływa na jego pragnienie zwyciężania: “To nie jest pożegnanie, jestem gotowy, by zacząć od nowa“. Piłka teraz jest w rękach Juve, duże oczekiwania przed spotkaniem z menedżerem Calvo: na agendzie planowanie transferów, ale także kwestia dyrektora sportowego. Rewolucja w Milanie, Maldini i Massara odchodzą, decyzja amerykańskich właścicieli. Inter, Lukaku zgłasza się do gry, finał Ligi Mistrzów w sobotę. Roma, Mou dzwoni do Nzoli. Abraham nie zagra przez osiem miesięcy. Special One już pracuje nad przyszłością po poważnej kontuzji Tammyego. Tare opuszcza Lazio, Sarri zostanie menedżerem. Era dobiega końca po 18 latach.

Tuttosport – Juve jest podzielone. Przyszłość Maxa nadal jest niepewna. Nowy konflikt między Allegrim a Calvo w Udine, zbyt duża różnica zdań. Trener ubolewa nad brakiem siły zarządu, co wpłynęło na wyniki zespołu, klub go uspokaja, ale ostatnie słowo należy do Elkanna. Manna zostaje dyrektorem sportowym w oczekiwaniu na Giuntolego. Cardinale zwalnia Maldiniego! Amerykańska rewolucja w Milanie. Spotkanie bez debaty, dyrektor techniczny i Massara zostali poinformowani o natychmiastowym zwolnieniu.