Juventus Next-Gen zdemolowany przez Pescarę

Dean Huijsen Celem Transferowym Gigantow

Sobotniego wieczoru swój pierwszy mecz w sezonie Serie C rozegrała drużyna Juventusu Next-Gen. Mecz, który miał być sprawdzianem drużyny prowadzonej przez Massimo Brambillę i został przez nich oblany.

Młodzież Juve przegrała to starcie 1:3, tracąc wszystkie trzy bramki w pierwszej połowie spotkania. Warto z pewnością nadmienić, iż Pescara prowadzona jest przez doskonale znanego z rywalizacji na wielu płaszczyznach z Juve Zdenka Zemana.

Co prawda widać było, iż w drugiej połowie Juve Next Gen grało nieco lepiej, jednak wystarczyło to zaledwie na jedną odpowiedź autorstwa Simona Guerry.

Co jednak najbardziej powinno niepokoić po lekcji futbolu udzielonej przez zawodników Zemana to kluczowy błąd, którego dopuścił się Dean Huijsen. Jego błąd doprowadził bezpośrednio do jednego z trafień Delfinów. Oczywiście nie można zrzucać winy za porażkę wyłącznie na młodego Holendra, jednak biorąc pod uwagę fakt iż niedawno Huijsen awansował do seniorskiego składu Starej Damy, jego błędy i pechowe zagrania na pewno będą ściśle oceniane przez sztab Maxa Allegriego a ich ilość będzie również decydowała o ilości minut otrzymywanych przez młodzika na boiskach Serie A.