Poniedziałkowe okładki włoskiej prasy sportowej: Inter na fali, Torino nareszcie wygrywa

Poniedzialkowe Okladki Wloskiej Prasy Sportowej Inter Na Fali Torino Nareszcie Wygrywa

Sprawdźmy o czym dziś pisze się w Italii. Mediolańska La Gazzetta dello Sport, rzymskie Corriere dello Sport oraz turyński Tuttosport – trzy najważniejsze dzienniki sportowe we Włoszech, zapraszamy na szybki przegląd pierwszych stron gazet.

Gazzetta dello Sport – Inter na fali. Mediolańskie kluby na szczycie, teraz super derby. ThuLa błyszczy: Thuram i Lautaro pokonują Fiorentinę. W sobotę 16 września starcie, jakiego nigdy nie widzieliśmy. Motto Milanu brzmi “kupuj i wygrywaj” – na szczycie tabeli z Pulisiciem, Loftusem-Cheekiem i Reijndersem w rolach głównych. Juve jest tutaj, zwycięstwo w Empoli, Danilo-Chiesa i trzecie miejsce. Ouch Pogba: kolejna porażka (ryzyko kontuzji). Magia Torino, Genoa pokonana w 94. minucie, Radonjic zachwyca w ostatniej chwili.

Corriere dello Sport – Złoty Toro, dublet przeciwko Fiorentinie (4-0): Lautaro odpowiada Giroud. Napastnik Interu ma na koncie już pięć goli w trzech meczach. Thuram i Calha również trafiają, Inzaghi o 9 punktach i meczu z Milanem: “Musimy to kontynuować“. Juve wraca na właściwe tory: 2-0 w Empoli, Vlahovic rozczarowuje, nie trafia karnego, Pogba ponownie kontuzjowany.

Tuttosport –  Naprzód z wiarą w Fede. Powrót na właściwe tory w Empoli: w bramce Chiesy widać całego ducha Juve, które wierzy. Najpierw Danilo toruje drogę Bianconerim, później Vlahović nie strzela karnego, gol Pogby zostaje anulowany. W końcu po podaniu Milika sprint Chiesy. Maratonjic! Serbski moment magii w 94. minucie sprawia, że kibice Torino wpadają w ekstazę. Wreszcie radość Granaty po ogromnym cierpieniu, Genoa pokonana, ale wszyscy muszą się poprawić. Jeśli Thuram też zacznie strzelać bramki… Inter show z Fiorentiną, rękawica rzucona Milanowi.